Переключиться на мобильную версию

Президент Естонії позбавив держнагород шпигуна і любителя нацистської символіки

Президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес у п'ятницю, 13 березня, підписав указ про позбавлення державних нагород засудженого за шпигунство Хермана Сімма і любителя нацистської символіки Рісто Тейнонена.

Хермана Сімма позбавлено ордена Білої Зірки IV класу, а Рісто Тейнонена - ордена Хрест Марьямаа V класу, повідомила канцелярія естонського президента.

Фін Рісто Тейнонен, котрий проживає в Естонії і отримав естонське громадянство за заслуги у розвитку скаутського руху, відомий своїми симпатіями до нацистської ідеології.

Приводом для позбавлення його естонської нагороди стала поява в інтернеті фотографій Тейнонена зі святкування в Тарту річниці Ванзейської конференції, на якій було затверджено план знищення євреїв в Європі, і дня народження Адольфа Гітлера в присутності трьох десятків гостей, в основному студентів.

На заході Тейнонен з'явився з орденом Хрест Марьямаа на грудях і в наручній пов'язці із фашистською свастикою.

Нагадаємо, колишнього начальника відділу безпеки Міноборони Естонії Хермана Сімма, якого заарештовано в кінці вересня 2008 року за підозрою в державній зраді, 25 лютого нинішнього року засуджено судом до 12 років і 6 місяців тюремного ув'язнення за зраду батьківщини та шпигунство на користь Росії.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь