Переключиться на мобильную версию

Влада Австралії закрила десятки пляжів через величезну нафтову пляму

Влада Австралії закрила десятки пляжів на північному сході країни через витоки нафти та токсичні речовини із суховантажного судна Pacific Adventurer.
Забруднено від 35 до 60 кілометрів австралійських пляжів
Забруднено від 35 до 60 кілометрів австралійських пляжів
АР

Як повідомляє AP, судно зазнало катастрофи в ніч на середу, 11 березня. Через шторм з його борту змило 31 контейнер із селітрою; один із них пошкодив обшивку корабля і паливний бак, з якого почали розливатися нафтопродукти.

За різними даними, забруднено від 35 до 60 кілометрів австралійських пляжів. При цьому захисники навколишнього середовища вважають, що у воду пролилося набагато більше, ніж 30 тонн нафти.

Небезпекою для навколишнього середовища є і 620 тонн селітри. Якщо частина з них потрапить із контейнерів у воду, існує небезпека загибелі морського життя поблизу австралійського узбережжя.

Екологи зазначають, що представникам живої природи Австралії поки завдано зовсім невеликий збиток, при цьому попереджають: якщо люди не докладуть всіх зусиль, щоб якнайшвидше нейтралізувати субстанцію, нафта протягом багатьох років буде вбивати усе живе.

Штраф, який пред'являть компанії-судновласнику Swire, може скласти більше мільйона доларів США, однак якщо її визнають відповідальною за екологічну катастрофу, з неї можуть стягнути до 160 мільйонів доларів.

Нагадаємо, на початку лютого повідомлялося, що біля річки Де-Плейнс в передмісті американського міста Чикаго, штат Іллінойс, через поломку цистерни на одному із заводів компанії Caterpillar вилилося 250 тонн нафтопродуктів. Розлив мастильно-охолоджувальної емульсії призвів до утворення нафтової плями протяжністю п'ять кілометрів.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь