Переключиться на мобильную версию

Палестинці назвали дату президентських і парламентських виборів

Президентські і парламентські вибори на території Палестинської автономії відбудуться 25 січня 2010 року.
Палестинці назвали дату президентських і парламентських виборів
Палестинці назвали дату президентських і парламентських виборів
АР

Про це заявив агентству Mena генеральний секретар Фронту визволення Палестини (ФВП) Василь Абу Юсуф.

За його словами, відповідну домовленість досягнуто на засіданнях в рамках міжпалестинського діалогу примирення, що тривають в єгипетській столиці.

У свою чергу, голова парламентської фракції руху ФАТХ Аззам аль-Ахмед заявив журналістам у Каїрі, що вибори нового глави Палестинської національної адміністрації (ПНА), депутатів Законодавчої ради та Національної ради ОЗП відбудуться одночасно не пізніше 25 січня 2010 року.

"Рішення про проведення президентських і парламентських виборів одночасно в термін до 25 січня 2010 року прийнято одноголосно", - сказав аль-Ахмед, який бере участь у консультаціях палестинських угруповань у Каїрі.

За його словами, сторони також домовилися про механізми створення виборчої комісії і про контроль за ходом голосування як на місцевому рівні, так і з боку міжнародних спостерігачів. Водночас, невирішеним залишається питання про те, чи будуть всі депутати обиратися за партійними списками, або ж частина парламентаріїв, як і раніше, буде обиратися по округах.

Минулого вівторка в єгипетській столиці відкрився новий раунд міжпалестинського діалогу за участю провідних рухів ФАТХ і ХАМАС, за підсумками якого повинно бути сформовано єдиний палестинський уряд. Робота ведеться в п'яти профільних комісіях, чотири з яких вже завершили свою роботу.

Досі каменем спотикання залишається питання про назву майбутнього палестинського уряду, принципи його формування, главу кабінету та його склад, а також дотримання ним взятих Організацією звільнення Палестини (ОЗП) на себе зобов'язань.

У випадку успіху роботи комісій у Каїрі в присутності перших осіб арабських держав буде оголошено про припинення розколу серед палестинців і формування єдиного уряду.

Після захоплення в червні 2007 року влади в секторі Газа прихильниками ХАМАС на палестинських територіях встановилося двовладдя, а два найбільші рухи ФАТХ і ХАМАС припинили між собою всі контакти.

У середині січня Ізраїль завершив тритижневу операцію проти палестинських бойовиків у секторі Газа, яка забрала життя сотень палестинців. Трагічні події в Газі підштовхнули протиборчі палестинські угруповання до діалогу з метою формування єдиного уряду.

Нагадаємо, представники палестинських рухів ХАМАС і ФАТХ домовилися сформувати спільний уряд Палестинської автономії до кінця березня. Махмуд Аббас заявив, що палестинському народу необхідно подолати розбіжності і об'єднатися.

ФАТХ і ХАМАС вже сформували кілька комітетів, які займатимуться підготовчою роботою із створення єдиного уряду. Крім того, раніше сторони домовилися припинити взаємні звинувачення у ЗМІ і випустити на свободу політичних ув'язнених.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь