Переключиться на мобильную версию

На виборах президента Сальвадору переміг кандидат від партії колишніх повстанців

На президентських виборах в Сальвадорі переміг кандидат Фронту Національного Визволення імені Фарабундо Марті (ФНВФМ) журналіст Маурісіо Фунес.
Маурісіо Фунеса обрали президентом Сальвадору
Маурісіо Фунеса обрали президентом Сальвадору
АР

Як повідомив голова Верховного виборчого трибуналу країни, після підрахунку 90,68% виборчих бюлетенів за Маурісіо Фунеса віддали голоси 51,27% виборців.

Свою поразку на виборах вже визнав кандидат від консервативної партії ARENA, екс-поліцейський Родріго Авіла, який набрав менше 48 відсотків підрахованих голосів.

Новий президент Сальвадору Маурісіо Фунес, виступаючи перед своїми прихильниками, заявив, що це перемога усіх демократичних сил Сальвадору. "Ми будемо співпрацювати з усіма політичними силами країни за новий демократичний Сальвадор", - сказав Фунес. Він закликав усі політичні сили країни до національного порозуміння і єднання.

Фунес завоював популярність за два десятиліття роботи на телебаченні, викриваючи факти корупції та соціальної нерівності в країні.

Передвиборча кампанія лівого кандидата пройшла під червоними прапорами фронту, який було створено у 1980 році для боротьби з антинародним режимом. ФНВФМ за підтримки Куби й Нікарагуа вів партизанську війну проти військової диктатури з 1980 по 1992 роки. Після підписання у 1992 році мирних угод фронт трансформувався у легальну ліву політичну партію.

За роки військового протистояння у Сальвадорі загинуло близько 75 тисяч чоловік, економічний збиток склав майже 2 мільярди доларів.

Маурісіо Фунес виступає з соціалістичних позицій та ставку у своїй передвиборчій кампанії зробив на найбідніші верстви населення, пообіцявши у разі своєї перемоги підвищити рівень життя сальвадорців.

У січні 2009 року Фронт Національного Визволення імені Фарабундо Марті здобув перемогу на парламентських виборах. Тим не менше, праві партії зуміли організувати коаліцію, що володіє більшістю голосів у парламенті.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь