Переключиться на мобильную версию

У Ризі затримано 13 учасників акцій з нагоди Дня легіонера СС

Сьогодні, 16 березня, поліція Риги затримала 13 осіб, які взяли участь у акціях з нагоди День легіонера Вафен СС. Як повідомила представник поліції Ієва Рекшня, п'ятеро людей були затримані біля пам'ятника Свободи, коли вони намагалися перешкодити прохо.
Поліція Латвії затримала 13 осіб
Поліція Латвії затримала 13 осіб
svpressa.ru

У яку саме уніформу були одягнені затримані і кого вони підтримували - легіонерів чи антифашистів, - не відомо.

Проте відомо, що правоохоронцям вдалося запобігти серйозним зіткненням між антифашистами та прихильниками легіонерів Вафен СС. За інформацією ЗМІ, травму отримав лише один із антифашистів - депутат Ризької Думи Віктор Дергунов.

Як повідомлялося, сьогодні близько 100 осіб взяли участь у ході легіонерів Вафен СС та їх прихильників у центрі Риги. Перегородити їм шлях спробувало декілька десятків антифашистів.

Ризька Дума раніше заборонила проведення заходів, оскільки вважає ці акції небезпечними. Водночас, поліція обіцяла не перешкоджати охочим у покладанні квітів до пам'ятника Свободи.

Як відомо, латиський легіон СС був створений німецьким командуванням у роки Другої світової війни на території Латвії з двох гренадерського дивізій.

У березні 1943 року підрозділи легіону вступили у бій із Червоною Армією у районі річки Великої біля міста Острів Псковської області. Рейхсфюрер СС Генріх Гімлер 24 березня 1943 року видав наказ, який уточнив поняття латиський легіон як загальне визначення для латишів, котрі відбувають службу у всіх латиських військових формуваннях, зокрема у поліцейських батальйонах. Усього у рядах латиського легіону було близько 150 тисяч осіб.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь