Переключиться на мобильную версию

На Мадагаскарі військові оточили палац президента

Сьогодні, 16 березня, армія Мадагаскару оточила резиденцію президента країни Марка Равалуманани і зажадала від усіх залишити приміщення.

За інформацією ЗМІ, в районі президентського палацу в Антананаріву чути постріли. Військові, які підтримують опозицію, зайняли позиції довкола резиденції. Також біля неї знаходяться два танки.

Глави держави в оточеній резиденції немає, він перебуває в іншому палаці. Ймовірно, що військові, які оточили будівлю про це знають. Скориставшись гучномовцем, вони вимагають від персоналу резиденції залишити приміщення. За іншими даними, вони вже захопили палац. При цьому танки знесли його головні ворота.  

Раніше глава Генштабу ЗС Мадагаскару Андре Андріарійаона заявив, що 99% військових острівної держави лояльні до опозиції. Її лідер Андрі Ражуеліна закликав правоохоронні органи країни без зволікання заарештувати президента країни. Раваломанана, у свою чергу, запропонував провести референдум щодо цього питання, але опозиційні сили відкинули пропозицію.

Євросоюз вже закликав військових, які оточили резиденцію, не застосовувати силу. Як заявив глава МЗС головуючої в ЄС Чехії Карел Шварценберг, ЄС виступає рішуче проти будь-якого акту насильства. Він зазначив, що у випадку якщо на Мадагаскарі буде здійснений військовий переворот, Євросоюз засудить цей крок як і раніше у випадку з Мавританією.

У свою чергу, верховний представник ЄС з загальної зовнішньої політики і безпеки Хав’єр Солана підкреслив, що якщо військовий переворот буде здійснений, ЄС порушить питання про застосування санкцій.

Нагадаємо, політична криза на Мадагаскарі перейшла в активну фазу в січні, коли прибічники лідера опозиції Ендрю Раджоеліни, що звинувачує президента Раваломанану в диктатурі, провели на центральній площі Антананаріву мітинг. Тоді він переріс у безлади, внаслідок чого загинуло близько 70 людей.

За даними Reuters, загалом від початку кризи у зіткненнях опозиції і сил безпеки загинули 135 осіб.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь