Переключиться на мобильную версию

Комісар ОБСЄ вивчив ситуацію з освітою українською мовою в Росії

Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин Кнут Воллбек в ході робочого візиту в Росію 9-14 березня вивчив ситуацію із забезпеченням мовних та освітніх прав етнічних українців у Росії.
Комісар ОБСЄ вивчив ситуацію з освітою українською мовою в Росії
Комісар ОБСЄ вивчив ситуацію з освітою українською мовою в Росії
www.newsru.ua

Як повідомили в департаменті інформації і друку МЗС РФ, центральною темою бесід комісара з російськими представниками стала проблематика забезпечення мовних та освітніх прав російськомовного населення в Україні та етнічних українців у Росії, а також становища російськомовної меншини в Латвії та Естонії. 

За даними МЗС, крім зустрічей із представниками російської влади в Москві, Воллебек 12-13 березня відвідав Республіку Башкортостан і Воронезьку область для вивчення на місці ситуації з освітою українською мовою. Під час відвідування навчальних закладів з українським компонентом навчання викладачі та студенти Уфинської філії Московського державного гуманітарного університету ім. М.Шолохова, учні недільної школи ім. Т. Шевченка при середній школі № 9 інформували Комісара про досвід реалізації етнокультурних потреб українців, які проживають в цьому багатонаціональному регіоні. 

Також комісар відвідав старовинне українське село Золотоношка Стерлітамацького району, зустрівся з представниками українських громадських об'єднань Башкортостану. 

У Воронежі комісар зустрівся з викладачами та студентами Воронезького державного університету, учнями середньої школи № 91 (з поглибленим вивченням української мови), представниками українських громадських об'єднань. 

Підсумки поїздок, зустрічей і бесід комісара, інформація, надана йому федеральними та регіональними органами влади, а також неурядовими організаціями, що ляже в основу майбутньої доповіді та рекомендацій для уряду Російської Федерації з питань забезпечення мовних та освітніх прав національних меншин, зокрема етнічних українців, які проживають в Росії. 

Найближчим часом Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин планує відвідати з аналогічною метою Україну. 

Як повідомлялося, в Посольстві України в РФ сподіваються, що Росія буде сприяти створенню умов для вивчення етнічними українцями рідної мови.


Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь