Переключиться на мобильную версию

Червоний Хрест: ЦРУ застосовувало тортури у в'язницях

ЦРУ застосовувало тортури при допитах підозрюваних у зв'язках з Аль-Каїдою.
ЦРУ застосовувало тортури у в'язницях
ЦРУ застосовувало тортури у в'язницях
amnesty.org

Про це йдеться в доповіді Міжнародного Червоного Хреста.

Отримані результати ґрунтуються на свідченнях 14 "особливо небезпечних" ув'язнених, які утримуються в таємних в'язницях ЦРУ, які розповіли про це після того, як у 2006 році їх доставлено у в'язницю Гуантанамо.

До того моменту будь-яке спілкування з ув'язненими було заборонено.

Серед тих, хто дав показання Червоному Хресту, був Халід Шейх Мохаммед, якого звинувачують в організації нападів на будівлі Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку 11 вересня, котрий заявив, що у в'язниці йому погрожували довести до стану, близького до смерті, а потім "повернути назад".

Дані доповіді було оприлюднено американським письменником і журналістом Марком Деннером. За його словами, вперше слово у справі про таємних в'язницях ЦРУ надано самим ув'язненим.

Висновки міжнародних експертів було направлено в уряд США і не призначалися для публічного обговорення.

Крім того, в доповіді міститься цілий список тих методів, за допомогою яких співробітники в'язниць вели допити ув'язнених.

У цілому всі ці методи націлені на те, щоб зламати волю заарештованого шляхом або впливу на його органи чуття, або побоїв, які при цьому не повинні були залишати видимих слідів на тілах ув'язнених.

У повідомленні згадуються: імітація втоплення; тривале позбавлення сну; тортури шумом; утримання в коробці; деяких заставляли довгий час стояти; били, попередньо вдягнувши нашийник; залишали на довгий час оголених; давали тільки рідку їжу; обливали холодною водою.

Джордж Буш визнав, що так звані "альтернативні методи ведення допиту" застосовувалися до окремих злочинців. Однак, стверджував тодішній глава держави, це не були тортури, які в США заборонено згідно із міжнародними конвенціями.

Адміністрація Джорджа Буша спробувала уберегти себе від звинувачень громадськості, звузивши визначення тортур так, щоб під них не потрапили "альтернативні методи".

На думку Деннера, доповідь Червоного Хреста таким чином свідчить про "явне протиріччя" між словами представників попередньої американської адміністрації і реальним станом речей у в'язницях ЦРУ, і "це протиріччя має бути чітко виявлено".

Глава юридичного комітету Сенату Патрік Ліхі, запропонував надати юридичний імунітет всім колишнім офіційним особам, які замішані в цьому, для того, щоб вони відкрили всю правду.

Правозахисники вимагають, щоб кожен винний поніс покарання.

Президент Обама, торкаючись цього аспекту внутрішньої політики, заявив про необхідність "дивитися вперед". При цьому він заборонив всім відомствам США, включаючи ЦРУ, використовувати альтернативні методи".

Це рішення викликало критику з боку колишнього віце-президента Діка Чейні, за словами якого, всі дії колишньої адміністрації стосовно терористів були абсолютно необхідні й допомогли запобігти "подальшій спроби напасти на США" після 11 вересня 2001 року.

Червоний Хрест заявив, що шкодує про те, що інформація з доповіді стала надбанням громадськості.

*******

Попередній президент США Джордж Буш неодноразово заперечував, що у в'язницях ЦРУ практикуються тортури.

Чинний президент Барак Обама, також виступав стосовно цього. Звертаючись до співробітників спецслужб, він підкреслив, що подібна практика абсолютно недопустима.

Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧК) вивчає умови, в яких утримують в’язнів в усьому світі, і намагається впливати в цьому аспекті на уряди країн, нагадуючи їм про їх зобов'язання щодо Женевської конвенції.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь