Переключиться на мобильную версию

Ізраїль не зміг домовитися з ХАМАС про звільнення Гілада Шаліта

Ізраїльський уряд після двох днів інтенсивних переговорів з палестинськими бойовиками визнав провал чергової спроби звільнити полоненого солдата Гілада Шаліта.
Гілад Шаліт досі перебуває у ролоні
Гілад Шаліт досі перебуває у ролоні
АР

В обмін на Шаліта ХАМАС вимагає випустити з в'язниць Ізраїлю сотні палестинців, зокрема засуджених за вбивство ізраїльських громадян. Ізраїль у свою чергу назвав звільнення танкіста головною умовою зняття блокади півторамільйонного палестинського анклаву.

Відповідальність за провал переговорів у Каїрі, які відбувалися через єгипетських посередників, канцелярія прем'єр-міністра Ізраїлю Ехуда Ольмерта поклала на рух ХАМАС, який посилив свої вимоги і відступив від раніше досягнутих домовленостей.

Нагадаємо, Гілад Шаліт, який служив на кордоні сектора Газа, потрапив у полон до бойовиків 25 червня 2006 року. Відповідальність за напад, під час якого загинули два товариша по службі солдата, узяли три угруповання, у тому числі ХАМАС - рух, який встановив роком пізніше повний контроль над палестинським анклавом.

У відповідь Ізраїль почав п'ятимісячну військову операцію в секторі Газа, яка забрала життя 500 палестинців, але не привела до звільнення Шаліта. В замін на звільнення ізраїльтянина палестинці вимагали звільнити 500 бойовиків.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь