Переключиться на мобильную версию

РГ: Робота для посла

Новим міністром закордонних справ України може стати нинішній посол країни в США Олег Шамшур, пише журналіст Российской газеты Павло Дульман.
Чи стане Шамшур міністром МЗС?
Чи стане Шамшур міністром МЗС?
mfa.gov.ua

Нагадаємо, два тижні тому українське МЗС несподівано залишилося без керівника. Міністра Огризка, котрий відомий своєю жорсткою антиросійською позицією і близькістю до Глави держави, відправили у відставку фракції Блоку Юлії Тимошенко (БЮТ) і Партії регіонів (ПР). Така непересічна подія стала приводом для чергового витка міркувань про майбутнє переформатування владної коаліції.

Вибір у Ющенка був невеликий. Обговорювалися кандидатури виконуючого зараз обов'язки міністра Володимира Хандогія, посла в США Олега Шамшура, посла в Росії Костянтина Грищенка, посла в Польщі Олександра Моцика і ще кількох осіб, що не входять у дипломатичний корпус.

Причому, на загальну думку політологів і старійшин української дипломатії, фаворитом вважався Костянтин Грищенко. Його призначення, з огляду на біографію (випускник МДІМВ, екс-глава МЗС України, людина з команди Януковича), повинно було показати прагнення Києва до поліпшення відносин з Росією.

Однак Ющенко розсудив по-іншому. Оголошення кандидатури Шамшура в парламенті викликало легке здивування. Члени ради коаліції вирішили запросити Олега Шамшура на своє засідання, а також на засідання фракцій. Про це повідомив заступник керівника фракції БЮТ Андрій Кожем'якін.

Упевнений в тому, що Шамшур стане міністром, екс-голова МЗС Арсеній Яценюк. "Я його дуже добре знаю як посла. І я з ним не мав жодних проблем. Думаю, що за нього проголосують", - вважає колишній голова парламенту, а нині один із фаворитів ще не розпочатих президентських перегонів в Україні.

Схоже, що Ющенко вперше вирішив відійти від практики призначення "політичних" міністрів із числа своїх прихильників і віддати МЗС професіоналу, котрий не викликає ні в кого нарікань. Про те, чи стане Шамшур міністром, буде відомо приблизно в четвер. Саме у цей день, після необхідних процедур узгодження у фракціях, як очікується, його кандидатуру предметно обговорять парламентарі.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь