Переключиться на мобильную версию

The Guardian: Зворушлива історія про співучого мера Києва

Борісу Джонсону (мерові Лондона) до такого ще далеко. Мер Києва - популістська відповідь України лондонському Борісу - знайшов оригінальний метод залучення голосів виборців: спів, пише у своєму сьогоднішньому номері британська The Guardian.
Мер скромно описав свої пісні як зворушливі.
Мер скромно описав свої пісні як зворушливі.
Фото Бориса Корпусенка

Минулого тижня Леонід Черновецький випустив диск своїх найкращих хітів. У нього входять кавер-версії популярних радянських балад 1980-х років, а також сентиментальні дуети з його дружиною.

Бардівська пісня в Росії та Україні - давня традиція. Починаючи як мінімум з 1950-х років, чоловіки середнього віку з сильними голосами грали на гітарах і співали в кабаках про сенс життя, переважно в нетверезому стані. Проте зазвичай серед них не було народних обранців.

Нинішній мер перший, хто використовував спів як виборчу зброю. Його прихильники, які відвідують мітинги на Майдані - всіяній каштанами площі в Києві, де відбувалася українська Помаранчева революція 2004 року - вже звикли до того, що мер захоплюється піснею.

Цього місяця він заспівав для них: я даю вам моє палаюче серце / воно палає для того, щоб ви жили краще. Ось ще одні рядки з його веб-сайту, які западають в душу: и очень важно для меня, что не боится воск огня/ и для тебя, и для меня, сгорая, плачут свечи.

Мер скромно описав свої пісні як зворушливі. Він навіть порівняв себе з бардом радянських часів Володимиром Висоцьким, могила якого в Москві все ще популярне місце паломництва - і пісні якого він вкрав. Нещодавнє відео на YouTube показує, як мер виступає наживо під час балу до Дня святого Валентина. На ньому можна побачити, як Черновецький танцює. Також він співає і тримає в обіймах свою дружину, закінчується все танцями з дітьми, одягненими в ангелів.

Бізнесмен-мільйонер і євангельський християнин Черновецький перебуває на посту мера Києва з 2006 року. Зауважимо, що, з урахуванням його власного багатства, найсильніше його підтримують бідні верстви населення Києва, яким, здається, подобаються його неортодоксальні погляди. Однак не всі так захоплюються ним. Минулого тижня група депутатів українського парламенту закликала провести психіатричну експертизу Черновецького. "Поведінка мера стає все більш дивною", - заявили депутати, з посиланням на його нещодавні рішення встановити плату за вхід на цвинтарі та звільнити директора Київського зоопарку за те, що він не зміг знайти "дружину" для слона.

Вчора чиновники в Києві захищали рішення мера випустити свій власний CD, який - як вони пояснили – можна буде замовити на його веб-сайті. "Це пісні, які він любить. У нього дуже хороший слух", - заявила його представниця.

Оригінал статті

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь