Переключиться на мобильную версию

Вассерман вважає українську мову діалектом російської

Політичний консультант Анатолій Вассерман в ефірі телеканалу Russia.ru навів свої аргументи того, що українська мова не є самостійною, і розповів, навіщо лінгвісти в Україні багато років намагаються довести зворотне.
Вассерман вважає українську мову діалектом російської
Вассерман вважає українську мову діалектом російської
sostav.ru

Експерт, який раніше заявляв про те, що входження України до складу Росії є неминучим, визнав наявність великої кількості противників цього процесу. Причому, за його словами, ці сили фінансуються безпосередньо Вашингтоном.

"По-перше, оскільки ЄС - основний конкурент США, то в порядку конкурентної боротьби американці намагаються дестабілізувати економіку ЄС в цілому, і в енергопостачанні зокрема, і саме цим викликані газові війни з Росією", - зазначив Вассерман.

"По-друге, в Україні йде масована пропаганда одномовності, мотивована тим, що за умови реальної конкуренції з російською мовою українська мова рано чи пізно зникне. Я вважаю цю тезу певною мірою обґрунтованою", - сказав Вассерман.

На його думку, будь-який діалект має більш обмежену сферу застосування, аніж відповідна йому нормативна літературна мова просто тому, що діалект обмежений і за регіоном, і за тематикою. Тоді як літературна мова природно охоплює більше регіонів і всі сфери діяльності.

З іншого боку, зазначив Вассерман, це ж дає підставу вважати, що український діалект не вимре, "як не вимирає, скажімо, діалект архангелогородський або уральський в Росії, кокні чи лоулендерський у Великобританії".

"Те, що незважаючи на багаторічні зусилля лінгвістів, українська мова - не самостійна мова, а діалект, довести досить легко, - продовжує політичний консультант. - Лексику спробували змінити досить радикально, благо, це не складно зробити. Просто взяли усі діалекти, що існували на півдні Русі, і знайшли у них слова, що відрізняються від літературної норми. Якщо знаходили хоча б одне слово, що відрізняється за змістом від російського, оголошували його українським".

Проте Вассерман вважає, що так само не можна було вчинити із синтаксисом, адже синтаксис в українській мові - це й досі , практично, незмінений російський синтаксис.

"На практиці в українській мові не вживаються деякі норми синтаксису російської мови, наприклад, в українській мові майже немає дієприкметникових зворотів, але подібні обмеження якраз існують в будь-якому діалекті", - розповідає Вассерман, додаючи, що норм української мови, яких не було в російській, "під лупою не відшукати".

Як повідомлялося, майже 74% українців вважають, що кожен громадянин країни повинен знати українську мову.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь