Переключиться на мобильную версию

Пентагон: військові США все частіше чинять сексуальні злочини

Кількість зґвалтувань американськими військовослужбовцями своїх товаришів по службі, а також місцевих жителів регіонів, у яких дислоковано частини армії США, зросла за минулий рік на 8% у порівнянні з 2007 р.
Зростання злочинності серед військовослужбовців
Зростання злочинності серед військовослужбовців
rabita.az

Про це заявляють у Пентагоні.

У минулому році було зафіксовано 2923 випадки сексуального насильства з боку американських військових. Особливо почастішали зґвалтування в Іраку (141 випадок) та Афганістані (21 випадок), повідомила в середу BBC із посиланням на дані Пентагону.

Однак, за словами представників військового відомства США, статистика зростає ще й тому, що жертви почали частіше повідомляти про учинення над ними насильства.

При цьому армійські представники впевнені, що їм стає відомо лише не більш ніж про 20% випадків. За даними Пентагону, в минулому році відбулося понад 300 військово-польових судів у справах про зґвалтування.

"Розкриття цього виду злочинів, як у військових, так і в цивільних структурах США дуже низьке через те, що жертви зґвалтувань бояться оприлюднити насильство, їм соромно", - заявила Кая Уайтлі, директор департаменту Пентагону щодо виявлення та запобігання сексуального насильства.

За словами Уайтлі, її департамент вживає всіх зусиль для того, щоб переконати жертви зґвалтувань розповісти про своє нещастя і попросити кваліфікованої допомоги.

У Пентагоні визнають, що, незважаючи на різні зусилля по боротьбі з сексуальним насильством в армійських лавах, суспільство може поставити військовому відомству США цілком справедливе питання: чому кожен із виявлених випадків не розглядався у військово-польових судах?

Виправданням у відповідь на це резонне зауваження, кажуть військові, може послужити складна система розслідування та покарання сексуальних злочинів в армії.

Під визначення сексуального контакту, вчиненого проти волі протилежної сторони, потрапляють як просто дотик, так і зґвалтування.

З усіх оприлюднених випадків сексуального насильства в рядах американської армії за 2008 рік лише 63% включали безпосередньо статевий акт.

Крім того, в липні минулого року президент США Джордж Буш вперше за більш ніж 50 років підписав указ про приведення у виконання смертного вироку військовослужбовцеві армії Сполучених Штатів, котрого визнано винним у чотирьох убивствах і восьми зґвалтуваннях, скоєних протягом восьми місяців у 1986-1987 роках в околицях міста Фейєтвілл (штат Північна Кароліна). Увесь цей час він утримувався у військовій в'язниці у Форт-Лівенуорті (штат Канзас).

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь