Переключиться на мобильную версию

Известия: Крісла фікс

На порядку денному - заміна міністрів, які працюють за квотою фракції Наша Україна - Народна самооборона, обрання голів відомств закордонних справ і фінансів, а також керівників кількох органів виконавчої влади, пише російське видання Известия.
Кабмін змінює міністрів
Кабмін змінює міністрів
Новинар

Першочергове завдання коаліції - призначення головного фінансиста країни. Серед наступників Віктора Пинзеника називають нині виконуючого обов'язки міністра фінансів Ігоря Уманського. Крім того, лідер фракції Блоку Юлії Тимошенко Іван Кириленко зізнався, що на цей пост розглядається також кандидатура заступника голови Державної податкової адміністрації України Федора Ярошенка. Характерно, що останнього пов'язують з ім'ям регіонала Миколи Азарова - вони працювали разом ще в кінці 90-х, коли Азаров очолював податкову. Пізніше їх шляхи перетиналися в Міністерстві фінансів. Однак, "тимошенківців" це анітрохи не бентежить. "Ви пам'ятаєте, що було сказано ще у вересні прем'єр-міністром: створюємо умовну коаліцію в залі зі всіх депутатів і кращих ми беремо на роботу в уряд. Тому зараз партійна приналежність на останньому місці", - заявив Іван Кириленко.

Першочергове завдання коаліції - призначення головного фінансиста країни

Це ще не всі плани на четвер. Уряд може поповнитися новими працівниками, які прийдуть на зміну міністрам, яких обрано за квотою фракції Наша Україна - Народна самооборона. Якщо у вівторок заступник керівника фракції Блоку Юлії Тимошенко Андрій Кожем'якін, відповідальний за кадрові питання, називав лише одного кандидата на виліт - міністра юстиції Миколу Оніщука, то вчора додалося ще кілька потенційних безробітних. Це міністр охорони здоров'я Василь Князевич, міністр у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко і міністр культури і туризму Василь Вовкун. Вони давно не можуть знайти спільну мову з прем'єр-міністром. "Якщо Міністерство юстиції відійде Блоку Юлії Тимошенко, цілком можливо, що ці три міністри можуть зберегти свої портфелі", - каже політичний експерт Тарас Березовець. - Тим більше, підходящих кандидатур на посади міністра охорони здоров'я, спорту і культури зараз немає. Хіба що керівник МВС Юрій Луценко пропонує свого колегу по Народній самообороні - Олеся Донія посадити у крісло головного культуролога країни". Як відомо, мріє стати міністром юстиції і "тимошенківець" Андрій Портнов. Однак, і з його кандидатурою можуть виникнути труднощі: останнім часом у нього виникли протиріччя з деякими колегами по фракції.

Це ще не всі плани на четвер. Уряд може поповнитися новими працівниками, які прийдуть на зміну міністрам, яких обрано за квотою фракції Наша Україна - Народна самооборона

Ще одне кадрове питання, яке потрібно вирішити в четвер - призначення міністра закордонних справ. На цю посаду президент вніс кандидатуру посла України в США Олега Шамшура. "Блок Юлії Тимошенко може підтримати цю кандидатуру, якщо домовиться з пропрезидентською частиною Нашої України - Народної самооборони про те, щоб ті проголосували за їх кандидатів на посади у виконавчій владі. Якщо ж не домовляться, то не виключено, що в четвер кадрових ротацій не буде", - сказав Тарас Березовець.

На повну силу ведуться переговори про призначення Сергія Тігіпка віце-прем'єром з фінансових питань і Віталія Гайдука - з паливно-енергетичного комплексу. А ось чинному віце-прем'єр-міністру з гуманітарних питань Івану Васюнику, схоже, можна поки розслабитися. У зв'язку з ключовою роллю у підготовці України до Євро-2012 він цілком може зберегти свій портфель.

Ще один кадрове питання, яке потрібно вирішити в четвер - призначення міністра закордонних справ

Крім того, у четвер можуть отримати своїх начальників Антимонопольний комітет, Фонд державного майна України та Держкомітет із телебачення і радіомовлення.

У середу група Андрія Портнова у фракції Блоку Юлії Тимошенко (куди крім самого Портнова входять Валерій Писаренко, Святослав Олійник та Володимир Пилипенко) повідомила, що вони проголосують за урядові призначення, якщо врахують їхні інтереси. А в сферу цих інтересів входять керівні пости в таких підприємствах як Укрзолото, Укрспирт, Укрриба і Укркорова. "На посади керівників цих підприємств ми запропонуємо кваліфікованих юристів, які мають досвід керівництва підприємствами різного профілю", - заявив Святослав Олійник.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь