Переключиться на мобильную версию

Сьогодні - шоста річниця початку війни в Іраку

20 березня 2003 року США, оголосивши війну тероризму, почали операцію Іракська свобода. Через шість років Пентагон заявляє про крихке і нестійке поліпшення безпеки в Іраку, а новий глава Білого дому Барак Обама намагається вивести США з війни, зберігши пр.

Увесь цей час супроводжувався кривавим протистоянням представників різних громад в Іраку і нападом інсургентів, яких підтримує Аль-Каїда, а також тисячами колишніх військових і членів партії Баас, які залишилися без роботи і, втративши привілейоване становище в іракському суспільстві, затамували злобу.

За найбільш консервативними оцінками, з початку вторгнення коаліційних військ в Іраку загинуло понад 92 тисячі мирних іракців. За даними icasualties.org, на сьогоднішній день в Іраку загинули 4577 солдатів коаліційних військ.

Водночас, зараз експерти зазначають про поліпшення ситуації з безпекою в країні. Це стало можливим завдяки тактиці, яку запропоновано командувачем американських військ в Іраку генералом Девідом Петреусом, що отримала назву тактика Великої хвилі.

У ході реалізації нової стратегії, шиїтські підрозділи припинили збройну боротьбу, Вашингтон посилив американський контингент в Іраку, а сунітські племена, які починали воювати на стороні Аль-Каїди, переметнулися на інший бік і тепер воюють проти неї.

Після того, як президентом США став Барак Обама, Вашингтон почав підготовку до виходу з війни. Вже 26 лютого новий президент оголосив план виведення американських військ з Іраку, згідно з яким вони повністю залишать цю країну до кінця 2011 року.

У Багдаді ж висловлюється думка, що, якщо американських солдатів не виведуть з Іраку у запланований термін, то насильство може спалахнути знову.

Історія

2002-2003 - американська адміністрація висуває на адресу Іраку й Саддама Хусейна обвинувачення у створенні зброї масового знищення
20 березня 2003 року - початок воєнної операції під кодовою назвою Іракська свобода.

9 квітня 2003 року - американські війська ввійшли в Багдад.

Травень 2003 року - частини іракської армії, які віддано Саддаму, перейшли до партизанської війни.

14 грудня 2003 року - офіційне оголошення про затримання Саддама Хусейна.

Квітень 2004 року - повстання шиїтів у місті Фаллуджа.

28 червня 2004 року - Тимчасова коаліційна адміністрація передала свої повноваження перехідному уряду Іраку. Наявність у Іраку зброї масового знищення так і не підтвердилася.

30 січня 2005 року - перші вибори в Іраку, перемогу на яких здобув шиїтський Об'єднаний Іракський Альянс.

2006 рік - в Іраку починається війна між різними релігійними угрупованнями.

30 грудня 2006 - страчено Саддама Хусейна.

2007 рік - Буш оголосив нову стратегію щодо Іраку, яка отримала назву Велика хвиля. Суть: придушення міжконфесійного конфлікту.

лютий 2009 року - Барак Обама оголосив про виведення американських військ до 2011 року.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь