Переключиться на мобильную версию

У Македонії сьогодні обирають президента

У Македонії проходять президентські і місцеві вибори, які, як вважають експерти, багато в чому визначать можливість вступу цієї країни в Євросоюз і НАТО.
У Македонії сьогодні обирають президента
У Македонії сьогодні обирають президента
pictures.reuters.com

У всій країні посилені заходи безпеки, щоб не допустити повторення минулорічної ситуації, коли вибори супроводжувалися стріляниною в районах, населених переважно етнічними албанцями.  

За словами посланця Євросоюзу в Македонії, це голосування - останній шанс країни довести, що уряд може провести вибори, які відповідають міжнародним вимогам.  

Виборчі дільниці відкрилися о 07:00 за місцевим часом (08:00 за київським часом).

Згідно з опитуваннями, Георгій Іванов, який представляє на виборах правлячу консервативну Демократичну партію македонської національної єдності майже на 10% випереджає Любомира Фрачковскі, кандидата від Соціально-демократичної партії.

На посаду президента, який, відповідно до конституції Македонії, виконує переважно представницькі функції, претендують ще п'ять кандидатів, у тому числі колишній міністр внутрішніх справ країни Любе Бошкоскі, виправданий в 2008 році Гаазьким трибуналом.

 Чинний президент країни Бранко Црвенковскій не балотується на другий термін.

Очікується, що жоден із претендентів не набере більшості голосів і переможець визначиться лише у другому турі, який відбудеться 5 квітня.

Крім президентських виборів, в Македонії також проходять вибори до органів місцевої влади. Загальна кількість виборців у країні становить 1,8 млн. чоловік.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь