Переключиться на мобильную версию

Результати конференції Україна-ЄС можуть призвести до подорожчання газу – МЗС РФ

Російський МЗС попередив Україну і Європу про те, що низка положень декларації, прийнятої сьогодні, 23 березня, у Брюсселі, може призвести до подорожчання вартості газу для українських і європейських споживачів. Своє незадоволення висловив і Володимир Пут.
Путін незадоволений підписанням декларації між Україною та ЄС стосовно української газотранспортної системи
Путін незадоволений підписанням декларації між Україною та ЄС стосовно української газотранспортної системи
vladimirput.in

Про можливе підвищення ціни газу йдеться в коментарі офіційного представника МЗС РФ Андрія Нестеренка. На його думку, низка положень спільної декларації, прийнятої за підсумками міжнародної інвестиційної конференції з питань модернізації ГТС України у Брюсселі, суперечить січневим домовленостям Москви і Києва і можуть призвести до подорожчання вартості газу.

Повідомляється також, що будь-які неузгоджені з російською стороною дії з модернізації ГТС України "призведуть до зростання технологічних ризиків і можливих збоїв у постачаннях природного газу в Україну і до Європи".

За словами Нестеренка, в січні 2009 року були досягнуті двосторонні російсько-українські довгострокові домовленості, в яких чітко визначені ціна на природний газ і тарифи на його транзит через територію України. Ці документи покликані забезпечити безперебійність постачань природного газу в Україну і через територію країни європейським споживачам.

"Проте низка положень згаданої спільної декларації, зокрема, щодо можливості зростання тарифів на транспортування природного газу, суперечать вказаним довгостроковим домовленостям, можуть призвести до подорожчання вартості газу для його українських і європейських споживачів", - підкреслює офіційний представник МЗС Росії.

Свою думку з приводу домовленості України і ЄС вже висловив Володимир Путін. Він вважає декларацію з газового ринку непродуманою і непрофесійною. Російський прем’єр підкреслив, що обговорювати питання збільшення прокачування газу через територію України без основного постачальника (Росії) просто несерйозно.

Крім того, за його словами, Росія почне передивлятися принципи взаємин з країнами Євросоюзу, якщо інтереси Москви ігноруватимуться.

"Якщо інтереси Росії ігноруватимуться, то ми також будемо змушені розпочати перегляд принципів наших відносин, - сказав прем’єр. - Дуже б хотілося, аби до цього справа не дійшла".

Як повідомлялося, міністр енергетики Росії Сергій Шматко заявив, що Росію на сьогоднішній конференції практично виключили з обговорення питання про модернізацію ГТС України. Замість цього розмова була перекладена на двосторонній рівень - між Україною і Євросоюзом.

Таку ж думку висловив глава міжнародного комітету Держдуми Костянтин Косачов. Більше того, на його думку, обговорення Єврокомісією питань ГТС України без повномасштабної участі Росії "ставить під сумнів щирість Євросоюзу як партнера РФ у сфері енергетичної безпеки". Косачов назвав домовленість України з Європейською комісією дивною і дискримінаційною по відношенню до Росії.

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, у свою чергу, заявила, що Київ і Брюссель мають намір залучити Москву до модернізації української ГТС, якщо Росія захоче взяти участь у цьому проекті.

"Україна, як і Європейський союз, має чіткий намір залучити Росію як партнера в цій великій програмі реконструкції і модернізації. Я впевнена, що якщо Газпром, Російська Федерація мають наміри або інвестувати у цей процес, або залучити російські компанії, які безпосередньо зможуть взяти участь у здійсненні модернізації і реконструкції, - ми будемо це вітати", - сказала Тимошенко.

Нагадаємо, сьогодні у Брюсселі була підписана декларація за підсумками міжнародної донорської конференції з модернізації української газотранспортної системи.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь