Переключиться на мобильную версию

Президент Судану зробив перший закордонний візит з моменту видачі ордера на його арешт

Президент Судану Омар аль-Башир прибув сьогодні, 23 березня, в сусідню Еритрею, не побоюючись арешту.
Президент Судану зробив перший закордонний візит з моменту видачі ордера на його арешт
Президент Судану зробив перший закордонний візит з моменту видачі ордера на його арешт
img.dni.ru

Це перша закордонна поїздка суданського лідера з моменту видачі міжнародним кримінальним судом ордера на його арешт 4 березня 2009 року. 

Арабська новинний канал Аль-Джазіра транслював, як у столичному аеропорту аль-Башира привітав його колега з Еритреї Ісая Афеворк. Старт візиту супроводжувався виступом барабанщиків і танцівниць в яскравих шатах, після чого чорний Мерседес відвіз суданського лідера. 

Глави двох африканських держав провели зустріч, в ході якої обговорили питання двосторонніх відносин Еритреї та Судану, а також регіональні питання. Представник уряду Еритреї Алі Абду повідомив, що мова йде про цілком звичайні візити двох президентів, і зазначив, що його країна вважає рішення МКС безвідповідальним і образливим для добросусідства африканських країн. 

Раніше релігійні та громадські діячі Судану рекомендували главі держави відмовитися від поїздок за кордон. Зокрема, суданське управління фетв (релігійних приписів) вважає, що в нинішніх умовах глава держави просто не має права так ризикувати. Крім того, громадський рух на підтримку Омара аль-Башира провів масову демонстрацію із закликом до суданського лідеру не брати участі в арабській зустрічі, яка запланована на 29 березня. 

Зазначимо, візит аль-Башира в Еритрею не анонсувався. Тим не менше, йому навряд чи варто будь-чого боятися, бо Еритрея не приєдналася до конвенції про заснування суду, тобто не зобов'язана затримувати на своїй території особу, орден на арешт якого був виданий МКС. 

Офіційний представник МКС раніше заявив, що суд очікує, що аль-Башир самостійно прибуде до Гааги для суду або буде виданий суданськім урядом. 

Нагадаємо, 4 березня, стався прецедент - Міжнародний кримінальний суд вперше видав ордер на арешт чинного глави держави. Омара аль-Башира звинуватили у військових злочинах та злочинах проти людяності. 

У свою чергу, уряд Судану відкидає звинувачення і відмовляється співпрацювати з міжнародним судом. На думку Хартума, рішення МКС носить виключно політичний характер і продиктоване прагненням Заходу контролювати багаті природні ресурси цієї африканської країни.


Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь