Переключиться на мобильную версию

Amnesty International: Китай, Іран і США залишаються лідерами за кількістю страт

За даними міжнародної правозахисної організації Amnesty International, смертні вироки у 2008 році були виконані стосовно 2 тисяч 390 осіб в 25 країнах.

В основному страти відбувалися в Китаї, Ірані, Пакистані та США. Виконання смертних вироків в цих країнах склало 93% від загального числа страт минулого року, говориться в доповіді.

Китай виконав найбільшу кількість смертних вироків. Білорусь є єдиною країною в Європі, яка продовжує застосовувати смертну кару, відзначають правозахисники.


На даний момент в 59 країнах світу смертна кара є вищою мірою покарання. Відомо, що згідно із законом в цих країнах до смерті засуджено 8 тисяч 864 людини, проте тільки 25 країн в 2008 році привели у виконання смертні вироки.

Організація Amnesty International виступила проти позбавлення життя людини як міри покарання за злочин, що, на думку правозахисників, є жорстокістю.

"Смертна кара представляється нелюдським і принизливим покаранням. Обезголовлювання, страта за допомогою електричного стільця, смертельні ін'єкції, розстріли, закидування камінням - подібному немає місця в 21 столітті", - говориться в заяві організації Amnesty International.

Нагадаємо, у доповіді Amnesty International опублікованій у квітні, лідером за кількістю страт було визнано Китай, у якому за 2007 рік стратили, щонайменше, 470 осіб. За доступними даними, на частку всього п'яти країн - Китаю, Ірану, Саудівської Аравії, Пакистану й США - доводиться 88% страт у світі.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь