Переключиться на мобильную версию

ЗМІ: Пентагон більше не готується до нанесення удару по Ірану

Загроза нанесення США ударів по ядерних об'єктах Ірану сьогодні істотно знижена, і американські військові продовжують скорочувати угруповання в регіоні.
Американські військові продовжують скорочувати угруповання в регіоні
Американські військові продовжують скорочувати угруповання в регіоні
rabita.az

Про це заявило агентству Интерфакс у вівторок, 24 березня, військово-дипломатичне джерело в Москві.

"Починаючи приблизно із серпня-вересня минулого року військові приготування США поблизу кордонів Ірану пішли на спад. Склад угрупування американських військ у Перській затоці почав скорочуватися, і сьогодні Пентагон не має в своєму розпорядженні в цьому регіоні необхідного складу сил і засобів для проведення повітряної операції зі знищення іранських ядерних об'єктів. Ймовірність таких ударів зараз практично дорівнює нулю", - заявило джерело.

За його словами, пік військових приготувань США в близькосхідному регіоні припав на літо минулого року: "Крім перекидання в регіон військ і спорядження, США навесні та влітку 2008 року активно нарощували стратегічні запаси нафти на своїй території, очевидно, на випадок, якщо б військова операція проти Ірану затягнулася, і Тегеран зумів би блокувати шляхи транспортування нафти в Ормузькій протоці".

Військовий зазначив, що США активно вели підготовку до багатоденної, багатоцільової повітряної кампанії: "Американські військові зосередили в регіоні кілька тисяч крилатих ракет і кілька сотень літаків тактичної і палубної авіації. Сьогодні, як показує обстановка, Вашингтон, видимо, відмовився, або відклав на більш пізній термін агресивні плани стосовно Ірану".

Нагадаємо, Білий дім 20 березня оприлюднив відеозвернення президента США Барака Обами, в якому американський лідер закликав іранський народ і владу до "налагодження конструктивних відносин між США, Іраном і світовим співтовариством".

Тегеран вітав звернення президента США, проте зазначив, що слова Обами повинні підкріплюватися визнанням адміністрації США своїх минулих помилок.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь