Переключиться на мобильную версию

Японця визнали жертвою одразу двох атомних бомбардувань

93-річний Цутому Ямагуті став першим в історії японцем, якого офіційно визнали потерпілим відразу від двох атомних бомбардувань армії США.
У Японії живе людина, яка на власні очі бачила бомбардування Хіросіми та Нагасакі
У Японії живе людина, яка на власні очі бачила бомбардування Хіросіми та Нагасакі
uatoday.net

Раніше він був у списку тільки серед жертв ядерного бомбардування Нагасакі, однак влада підрахувала, що слід внести у статус Ямагуті поправки та визнати його людиною, яка пережила обидва бомбардування.

6 серпня 1945 року, коли американський бомбардувальник B-29 скинув на Хіросіму атомну бомбу, Ямагуті по справах саме приїхав у це місто. Одержавши сильні опіки, він спробував повернувся до рідного Нагасакі. Однак 9 серпня американські військові розбомбили і це місто, тож японець вдруге побував безпосередньо біля місця вибуху.

"Наскільки нам відомо, поки що випадок Цутому Ямагуті є єдиним у своєму роді - він вижив після жахливих подій у Хіросімі та Нагасакі. Проте ми не виключаємо того, що таких людей може виявитися більше", - заявив представник міської влади Нагасакі.

Жителі Японії, які змогли отримати державний сертифікат, що підтверджує статус жертв атомних бомбардувань, можуть розраховувати на щомісячну допомогу, отримання безкоштовної медичної допомоги та організацію похорону. Крім того, Ямагуті не може претендувати на збільшення грошових виплат, оскільки уже отримує стандартну допомогу як жертва атаки Нагасакі.

Нагадаємо, у результаті бомбардувань Хіросіми та Нагасакі загинуло понад 210 тисяч осіб. Більше 260 тисяч людей змогли вижити, проте зараз страждають від різних хвороб, спричинених опроміненням.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь