Переключиться на мобильную версию

США запропонували $ 11 млн за затримання трьох лідерів Аль-Каїди

США в середу, 25 березня, оголосили про нагороди до $ 11 млн доларів за затримання трьох високопоставлених членів міжнародного терористичного угруповання Аль-Каїда, що діє в Афганістані та Пакистані.
США запропонували $ 11 млн за затримання терористів
США запропонували $ 11 млн за затримання терористів
novosti.err.ee

Про це, повідомляє AFP із посиланням на заяву американського Держдепу.

П'ять мільйонів із цієї суми - винагорода за інформацію про місцезнаходження або затримання Байтулли Мехсуда (Baitullah Mehsud), ймовірно, причетного до вбивства колишнього прем'єр-міністра Пакистану Беназір Бхутто в грудні 2007 року.

"Мехсуд вважається основним постачальником Аль-Каїди в племінній зоні Південний Вазиристан в Пакистані", - говориться в заяві Держдепу США. Мехсуд також є, на думку США, лідером угруповання Техрік-е-Талібан - відділення руху Талібан в Пакистані.

Ще п'ять мільйонів доларів пропонуються за допомогу в затримці Сіражуддіна Хаккані (Sirajuddin Haqqani), передбачуваного лідера терористичної мережі Хаккані, яка приєдналася до Аль-Каїди в Афганістані.

За даними Держдепу, Хаккані несе відповідальність за вибух у Кабулі в готелі Serena у січні 2008 року, жертвами якого стали шестеро осіб, у тому числі громадянин США. На думку спецслужб США, він також має відношення до планів замаху в квітні 2008 року на президента Афганістану.

Мільйон доларів призначено для того, хто надасть інформацію про місцезнаходження одного із членів Аль-Каїди Абу Яхьї аль-Лібі (Abu Yahya al-Libi), громадянина Лівії, котрий втік із ув'язнення з військової бази ВПС США Баграм в Афганістані в 2005 році.

Передбачається, що аль-Лібі ховається або в Афганістані, або в Пакистані, де його бачили в ряді пропагандистських релігійних відеороликів, за допомогою яких, за даними Держдепу, намагається впливати на маси з метою виправдання та узаконення діяльності Аль-Каїди.

Нагадаємо, управління загального обліку при Конгресі США повідомило, що 12 мільярдів доларів, які спрямовано до Пакистану для боротьби з тероризмом, не принесли бажаних результатів.

Раніше глава Пентагону Роберт Гейтс заявляв, що найбільш серйозна терористична загроза на адресу США в даний час виходить із зони племен західного Пакистану.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь