Переключиться на мобильную версию

Нетаньяху розширив правлячу коаліцію за рахунок ультраправих

Ізраїльська партія Лікуд розширила правлячу коаліцію, яка формується нею, за рахунок партії Єврейський будинок, яка дотримується вкрай правих поглядів на палестино-ізраїльське врегулювання.

За три депутатські мандати, якими володіє новий коаліційний партнер, Лікуд розплатився портфелем міністра науки в майбутньому уряді Біньяміна Нетаньяху.

Коаліція тепер включає п'ять партій - Лікуд, Наш дім Ізраїль, Шас, Авода і Єврейський будинок - і нараховує в своїх рядах 66 парламентарів при тому, що для формування кабінету достатньо підтримки 61 зі 120 депутатів Кнесету.

Завдяки укладеному у вівторок альянсу з лівою партією Авода Нетаньяху вдалося піти від варіанту чисто правої коаліції. Лідер Лікуду має намір наступного тижня представити уряд на затвердження парламенту.

***

Нагадаємо, на виборах в Кнесет, які пройшли 10 лютого, партія Лікуд зайняла друге місце і отримала 27 місць у парламенті, а Наш дім - Ізраїль став третім і отримав 15 мандатів. Першою була партія Кадіма, очолювана Ципі Лівні, яка забезпечила собі 28 місць в Кнесеті.

Незважаючи на перемогу Кадіма, президент Ізраїлю доручив формування уряду лідеру Лікуду Біньяміну Нетаньяху. Лікуд та Кадіма відразу ж після виборів заявили, що не зможуть сформувати уряд національної єдності.

Тим не менше, після того, як Нетаньяху було доручено формування уряду, він провів переговори з Лівні, які, як і очікувалося, завершилися безрезультатно. Партія Кадіма після трьох років перебування при владі в Ізраїлі заявила про свою готовність піти в опозицію.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь