Переключиться на мобильную версию

НАТО відмовилося від ролі світового жандарма

НАТО не збирається ставати "глобальним поліцейським" і підміняти собою ООН - у альянсу немає на це сил і грошей, заявив офіційний представник НАТО Джеймс Аппатурай.
НАТО не збирається ставати "глобальним поліцейським"
НАТО не збирається ставати "глобальним поліцейським"
nato.org

"Абсолютно зрозуміло, що НАТО не збирається ставати ні світовим жандармом, ні мініатюрною ООН. У нас немає на це ні мандата, ні грошей, ані ресурсів, ані сил. Немає жодного сумніву в тому, що альянс залишиться євроатлантичним співтовариством", - заявив Аппатурай в середу, 1 квітня.

Аппатурай запевнив, що НАТО розглядає ООН, як головуючий глобальний міжнародний орган. "І майже все, що ми робимо, ми узгодимо з ООН", - сказав він.

Відповідаючи на запитання про те, як далеко може зайти розширення НАТО і чи можуть такі країни, як Японія, Індія та Австралія вступити в альянс, Аппатурай зазначив: "Немає ніякого сумніву в тому, як далеко НАТО може розширюватися. Вашингтонський договір чітко і зрозуміло каже: в альянс можуть вступити лише європейські демократії". В іншому випадку, пояснив він, треба було б змінити принципи Вашингтонського договору.

Нагадаємо, на початку березня постпред Росії при НАТО Дмитро Рогозін висловив побоювання стосовно можливого розширення Північноатлантичного альянсу за межі своєї традиційної територіальної відповідальності. За його словами, НАТО намагається глобалізувати свою роль на світовій арені.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь