Переключиться на мобильную версию

НАТО поповнилося двома новими членами

Сьогодні, 1 квітня, Північноатлантичний альянс прийняв до своїх лав двох нових членів - Албанію та Хорватію. Тепер до НАТО входить 28 держав.
НАТО поповнює свої лави
НАТО поповнює свої лави
nceai.gov.ua
Церемонія, присвячена вступу Албанії та Хорватії, пройшла у США. На ній були присутні заступник держсекретаря Джеймс Стейнберг, албанський посол Олександр Саллабанда і хорватський посол Колінда Грабар-Кітаровіч.

Нагадаємо, обидві країни отримали запрошення вступити до альянсу у квітні 2008 року на саміті організації, а протоколи про приєднання Албанії та Хорватії до НАТО були підписані у липні 2008 року.

Наприкінці минулого року міністри закордонних справ країн-учасниць Північноатлантичного альянсу підписали комюніке, згідно із яким обидві балканські країни стануть членами НАТО не пізніше квітня 2009 року.

Керівництво нових членів НАТО уже цілком ладне співпрацювати у складі альянсу. Так, армія Хорватії має намір взяти участь в операції НАТО в Афганістані. А прем'єр-міністр Албанії Салі Беріші заявив, що його країна ладна розмістити у себе об'єкти американської системи ПРО, якщо Вашингтон попросить про це.

Як повідомлялося, 3-4 квітня у французькому Страсбурзі та німецькому Келе пройде ювілейний саміт НАТО, на якому Ніколя Саркозі та Ангела Меркель будуть ініціювати нову стратегію альянсу.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь