Переключиться на мобильную версию

Ъ: Українські вибори заворушилися

Президентські вибори в Україні тепер призначено на осінь 2009 року, пише Валерій Калниш у статті, яку публікує в сьогоднішньому номері російська газета КоммерсантЪ.
Президентські вибори в Україні тепер призначено на осінь 2009 року
Президентські вибори в Україні тепер призначено на осінь 2009 року
razom.org.ua

Верховна рада України учора прийняла постанову, що передбачає проведення президентських виборів у країні 25 жовтня 2009 року. Переносячи вибори з 17 січня 2010 року, як того вимагає нова конституція, на більш ранній термін, депутати спиралися на норми старої конституції, яка діяла під час приходу до влади Президента Ющенка. Тим не менше у секретаріаті Віктора Ющенка вважають це рішення незаконним і мають намір оскаржити його в Конституційному суді.

Прихильникам прем'єр-міністра Юлії Тимошенко стало відомо, що Президент Ющенко вже підготував указ про розпуск ради

Питання про дату президентських виборів в Україні не стояло на вчорашньому порядку ради, однак до його розгляду депутатів мимоволі підштовхнув сам Віктор Ющенко. За інформацією Ъ, прихильникам прем'єр-міністра Юлії Тимошенко стало відомо, що Президент Ющенко уже підготував указ про розпуск Ради. Щоб не допустити цього, депутати вирішили зіграти на випередження - відповідно до конституції, за півроку до проведення президентських виборів парламент не може бути розпущений. У результаті питання було внесено до порядку денного сесії.

Автором проекту постанови про проведення президентських виборів в Україні 25 жовтня 2009 року став депутат фракції Наша Україна - Народна самооборона (НУНС) Геннадій Москаль. Свою ініціативу він мотивував тим, що Віктор Ющенко вступив на посаду Президента у 2005 році - до того, як у 2006 році почала діяти нова редакція конституції. "Президент обирався за старою конституцією, отже, і закінчити свій термін він повинен за старою конституції", - заявив Ъ Геннадій Москаль. Нагадаємо, що в старій конституції України діяла норма про проведення чергових виборів глави держави в останню неділю жовтня п'ятирічного президентського терміну - вона випадає у цьому році на 25 жовтня.

Голосування, що відбулося після бурхливої дискусії, показало, що прихильники нової конституції, яка грає у питанні про чергові президентські вибори на користь Віктора Ющенка, опинилися у явній меншості

У свою чергу, противники проведення президентських виборів восени пропонували керуватися нормами нової конституції, згідно з якою вибори глави держави проводяться в останню неділю останнього місяця п'ятого року повноважень Президента, а це - 17 січня 2010 року.

Голосування, що відбулося після бурхливої дискусії, показало, що прихильники нової конституції, яка грає у питанні про чергові президентські вибори на користь Віктора Ющенка, опинилися у явній меншості. Проект постанови про проведення виборів 25 жовтня 2009 року, запропонований Геннадієм Москалем, підтримав 401 з 450 депутатів при 226 необхідних голосах. Проти висловилася частина фракції НУНС і голова Верховної Ради Володимир Литвин. "Я хочу наголосити, що ми прийняли політичне рішення", - сумно підсумував спікер, побачивши результати голосування. Тепер, якщо виходити з цієї дати, президентська виборча кампанія в Україні повинна розпочатися 27 червня, оскільки, згідно із законодавством, на неї відводиться 120 днів.

Віктор Балога: Вибори відбудуться в термін, передбачений конституцією, - 17 січня 2010 року. У мене немає сумнівів

"Вибори відбудуться в термін, передбачений конституцією, - 17 січня 2010 року. У мене немає сумнівів", - заявив "Ъ" глава Секретаріату Президента Віктор Балога. А заступник глави Секретаріату Президента та його представник у Конституційному суді і Центрвиборчкомі Марина Ставнійчук учора пообіцяла, що Віктор Ющенко оскаржить постанову ради в конституційному суді. "Після того, як питання у Раді було вирішено таким неконституційним шляхом, Президент однозначно буде звертатися до конституційного суду", - заявила пані Ставнійчук.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь