Переключиться на мобильную версию

У Ризі страйкує понад 10 тисяч педагогів

Сьогодні, 2 квітня, більше 10 тисяч педагогів вийшли на акції протесту в столиці Латвії Ризі з вимогою не знижувати їм зарплату.

Люди, що зібралися, висловили незадоволеність у зв’язку з рішенням кабінету міністрів скоротити їм зарплати на 20%. Оточивши будівлю уряду, вчителі вимагали скасувати  рішення про зниження платні і закликали міністрів помінятися з ними зарплатами.

Ініціатором ходи стала Латвійська профспілка працівників освіти. Підтримала акцію і міністр освіти і науки країни Тетяна Коке. На її думку, таким чином, уряд повинен зрозуміти, що освіта - це та галузь, фінансування якої не потрібно зменшувати навіть в умовах економічної кризи".

Зазначимо, окрім скорочення зарплат (нині латвійські вчителі в середньому заробляють $600 на місяць), уряд пообіцяв закрити 7 учбових установ, а ще 22 реорганізувати. Власті стверджують, що скорочення бюджетних витрат є однією з умов отримання кредиту від МВФ і Євросоюзу.   

Як відомо, Латвія є однією з країн ЄС, які найсильніше постраждали від економічної кризи. У грудні минулого року уряд країни розробив, а парламент затвердив план стабілізації економіки, який передбачав збільшення ставки ПДВ з 18% до 21%, а також скорочення витрат усіх держустанов на 15%. У межах економії коштів уряд вирішив також скоротити зарплати бюджетникам на 20%.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь