Переключиться на мобильную версию

ВЗГЛЯД: Ющенко хоче «перезавантаження»

Український лідер присягнувся в тому, що не русофоб і що до війни в Південній Осетії не причетний, пише видання.
Віктор Ющенко
Віктор Ющенко
president.gov.ua

Віктор Ющенко бажає "перезавантаження" стосунків з Москвою, але при цьому переконаний, що двосторонні зв'язки зіпсувала саме Росія, у якої залишилися імперські амбіції. Також український лідер заперечує, що Київ постачав Грузії озброєння і вважає за потрібне віддати питання про членство в НАТО на розсуд народу. Також, Ющенко впевнений, що в русофобії його звинувачує "п'ята колона, яка ніколи не мала національного коріння".

У четвер президент України Віктор Ющенко дав інтерв'ю радіостанції "Эхо Москвы". Зокрема, розповів про бажання влаштувати  "перезавантаження" у стосунках з Москвою, як це зараз відбувається між Росією і США. За його словами, всі відчувають, що у низці сфер є обставини, "які треба серйозно покращити". "Нерозумно  мати погані стосунки. Нерозумно", - журився президент.

Коментуючи ж результати соцопитувань, які показують, що близько 57% росіян вважають Україну недружньою державою, Ющенко запевнив, що офіційний Київ для такої оцінки нічого не робив. А що стосується звинувачень у русофобії на його адресу в Україні, то це, за словами Ющенка, "п'ята колона, яка ніколи не мала національного коріння".  

"Вона спекулює цими відносинами. Я не думаю, що на цю аудиторію взагалі треба ставити якийсь орієнтир. Я говорю про ту  партію, яка називається комуністичною, яку складно називати українською комуністичною партією", - заявив Ющенко.  

Словом, український лідер впевнений, що проблеми в російсько-українських стосунках виникають не з вини Києва. Причина в Росії, яка протягом всієї своєї історії була імперією.  

"Росія завжди була імперією. Але треба забути плач за минулим. Нам треба відчути, що Україна і Росія сьогодні два незалежних народи, вільних народи, за якими стоять такі ж незалежні держави, причому, рівні, суверенні", - сказав він.

"Історія Росії буде завжди писатися, як історія боротьби за створення російської держави, формування незалежності, міці. Це історія Росії. Точно така історія є у будь-якої держави, є вона і в України.

Історія України - це історія боротьби за незалежність України. За формування української держави. І тому кожна подія 20 років тому, 500 років тому, яка мала відношення до постановки питання, щодо прогресу національної незалежності - це є наша сторінка історії. Це не історія проти Росії чи проти литовців або поляків", - наполягає Ющенко.

Потиснути ж руки на знак примирення йому заважає "позиція російської сторони". "Так я розумію ті відповіді на пропозиції, які багаторазово звучать з української сторони", - поскаржився український лідер.  

Нагадаємо, що раніше Ющенко вже заявляв, що "стосунки з Росією потрібно налагодити у найближчі декілька років". І ці слова навіть підкріпилися указом про створення спеціальної міжвідомчої групи з налагодження російсько-українських стосунків. Втім, просвітів у цьому напрямку не видно.  

Щодо винуватця загального охолодження у стосунках, у Москви, як відомо, інша думка, ніж у президента України.  

До речі, в четвер Ющенко також заявив, що українські військові не брали участі в російсько-грузинському конфлікті на Кавказі в серпні 2008 року. Хоча ще в грудні минулого року Міноборони Росії повідомляло, що "Україна свідомо воювала проти Росії".  

Російське військове відомство надало докази того, що під час військових дій в Південній Осетії на комплексах ППО, які продала Україна Грузії, працювали українські фахівці. При цьому саме українські зенітні комплекси з українськими фахівцями збили більшість російських літаків.

"Я даю слово президента, що до цього Україна не має ніякого відношення. Це російська заготовка. Так обробляють громадян, так формується образ ворога у стосунках з сусідами ", - сказав пан Ющенко, який пропонував раніше "перезавантаження".

"Ми готові бути відкритими в цьому питанні для будь-якої міжнародної комісії, для національної комісії. Ніякої військової присутності в грузино-російському конфлікті з українського боку не було, і велика крапка", - відрізав він.

Разом з тим Ющенко зауважив, що питання військово-технічної співпраці, "пробачте, відносяться до нашого суверенітету". Ми не порушили жодного міжнародного зобов'язання ані стосовно  Росії, ані стосовно Грузії, ані стосовно третьої країни. Точно такі ж наші поставки в Середню Азію, країни Балтії, Латинську Америку. Це поставки, які перебувають на середньостатистичному рівні", - додав він.
 
"Українські поставки навіть до Грузії за обсягом і масштабом знаходяться далеко не на першому місці. Я щиро бажаю, щоб російська нація прозоро розібралася в істинних причинах цього конфлікту", - зазначив президент.

Що стосується намірів Києва вступити в НАТО, які також дратують Москву, Ющенко зауважив, що "сьогодні питання не полягає в тому "членство чи не членство" в системі колективної безпеки".  

А вирішувати це, за його словами, має народ. "Це національний референдум. Це найбільш демократичний спосіб.   

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь