Переключиться на мобильную версию

США скоротять ядерний арсенал

США скоротять свій ядерний арсенал, зменшать його роль в стратегії власної безпеки і закликають інші країни, у тому числі Росію, до аналогічних дій, заявив у неділю, 5 квітня, президент США Барак Обама, виступаючи перед жителями Праги.
США скоротять ядерний арсенал
США скоротять ядерний арсенал
pictures.reuters.com

За його словами, для досягнення цих цілей сенат повинен ратифікувати Договір про всеохоплюючу заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ). Обама особисто пообіцяв підтримувати ратифікацію цього документа.  

"Сполучені штати зроблять конкретні кроки у напрямку до світу, вільного від ядерної зброї", - сказав Обама.

Заявивши, що США готові взяти на себе провідну роль у цій сфері, Обама запевнив, що Вашингтон почне скорочувати свій ядерний арсенал. "Сполучені Штати збережуть ефективний арсенал стримування, але почнуть скорочувати свій арсенал", - сказав президент США.

На сьогоднішній день ДВЗЯВ, прийнятий 24 вересня 1996, ратифікували 148 країн світу.

Крім того, США налаштовані на укладення з Росією до кінця 2009 року нового Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО) і приєднання до нього інших держав, заявив Обама.
"Ми будемо домагатися, щоб включити в нього (в договір - ред.) усі ядерні держави", - додав він.

Договір СНО-1, підписаний у 1991 році, зобов'язує Вашингтон і Москву скоротити кількість ядерних боєголовок до 6 тисяч, а їх носіїв - до 1600 з кожного боку. Термін дії СНО-1 закінчується 5 грудня 2009 року.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь