Переключиться на мобильную версию

Радбез ООН не ухвалила жодних документів щодо запуску ракети КНДР

Рада Безпеки ООН безрезультатно завершила консультації з питання про реакції на запуск ракети КНДР.
Безрезультатно
Безрезультатно
www.islamnews.ru

Жодних документів із засудженням дії Пхеньяна не прийнято, повідомив голова РБ ООН, постпред Мексики. 

З його слів, консультації продовжаться в найближчі години, але не обов'язково в штаб-квартирі ООН. Він також повідомив, що поки не прийнято рішення про скликання Радбезу. 

Між тим, представник постпредства РФ при ООН після закінчення закритих консультацій за участю всіх 15 членів Радбезу повідомив, що постійні члени Ради Безпеки ООН - Росія, США, Великобританія, Франція і КНР - разом з делегацією Японії в найближчі хвилини починають новий раунд консультацій з питання про можливу реакцію Радбезу на запуск ракети КНДР. 

Раніше дипломатичне джерело в ООН повідомило, що в неділю резолюція Радбезу щодо запуску північно-корейської ракети прийнята не буде, і не виключено, що процес обговорення може затягнутися на тиждень. "Поки не ясно, наскільки жорсткою буде реакція. Радбез розколота", - сказав він. 

З його слів, поки що справа йде до прийняття заяви голови з констатацією факту запуску і вказівкою на факт скликання Радбезу. На цьому наполягають Китай і Росія, що володіють правом вето. 

Західні країни-члени Ради безпеки - перш за все, США і Японія, а також Франція та Велика Британія - сподіваються переконати інших прийняти жорстку резолюцію із засудженням КНДР. 

Французька делегація закликала членів Ради безпеки, включаючи Росію і Китай, засудити запуск північно-корейської ракети. "Ми очікуємо, що Рада Безпеки одноголосно засудить те, що відбулося", - сказав постпред Франції Жан-Моріс Ріпер журналістам в неділю. 

Зі слів постпреда Японії Юкі Такасо, проведений КНДР запуск ракети загрожує безпеці не тільки Японії, але й всього регіону. Виступаючи перед журналістами перед початком засідання, Такасо звернув увагу на те, що запуск був зроблений, незважаючи на заклики світового співтовариства цього не робити. 

Японія і США сподіваються на прийняття розробленої ними резолюції, в якій вони хотіли б побачити положення про посилення діючих санкцій. 

Постпред США при ООН Сьюзан Райс заявила, що Вашингтон хоче, щоб Радбез дала рішучу відповідь на запуск ракети. В інтерв'ю Ей-Бі-Сі в неділю Райс пояснила, що американська делегація в РБ має намір працювати для посилення існуючого режиму (санкцій), і для доповнення колишньої резолюції Радбезу ООН 1718, в якій міститься заборона на запуски балістичних ракет КНДР і яка вводить ембарго на військові поставки в Північну Корею. 

У свою чергу, Китай, що володіє правом вето в Раді Безпеки ООН, вважає, що будь-яка реакція Радбезу на запуск ракети КНДР повинна бути обережною і пропорційною, заявив китайський постпред Джан Есуей після закінчення екстрених консультацій РБ у неділю. 

Раніше повідомлялося, що Рада Безпеки ООН почала екстрені консультації в закритому режимі у зв'язку з запуском в неділю північно-корейської ракети-носія. 

Північно-корейська ракета стартувала в неділю, 5 квітня, о 5 годині 30 хвилин за київським часом. 

Центральне телеграфне агентство КНДР заявило, що ракета успішно доставила супутник на навколоземну орбіту і що він нібито вже передає сигнали, в тому числі транслює патріотичні пісні про Кім Чен Іра і Кім Ір Сена. 

Раніше повідомлялося, що військові США, а також міністерство оборони Південної Кореї спростовують інформацію про успішне виведення північно-корейського супутника на орбіту.


Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь