Переключиться на мобильную версию

На президентських виборах у Македонії лідирує представник від правлячої партії

Кандидат від правлячої партії Георгій Іванов лідирує у другому турі президентських виборів в Македонії.
Георгій Іванов лідирує у другому турі президентських виборів
Георгій Іванов лідирує у другому турі президентських виборів
АР

Про це повідомляють регіональні ЗМІ.

Після підрахунку 56% голосів ВМРО-ДПМНЕ, що належить до правлячої коаліції, набирає 66,2% голосів, а його опонент, соціаліст Любомир Фрчкоський отримує 33,8% голосів.

Для того, щоб другий тур виборів визнали таким, що відбувся, необхідно, щоб до урн прийшли більше 40% від 1,8 мільйона виборців у колишній Югославській республіці.

Явка в другому турі виборів президента Македонії, що відбулися 5 квітня, склала 42 відсотки. Представники ЦВК Македонії заявили, що вибори відбулися в "тихій і мирній обстановці", повідомлень про серйозні порушення не надходило.

У червні 2008 року під час парламентських виборів в Македонії відбулися зіткнення у населених албанцями регіонах. На президентських виборах 2009 року кандидат, якого підтримували етнічні албанці, не пройшов у другий тур. Більшість виборців-албанців 5 квітня на дільниці для голосування не прийшли.

Одним із пунктів передвиборчої програми Георгія Іванова, нагадує AFP, була обіцянка вирішити суперечку з Грецією щодо назви країни. Греція, незадоволена тим, що колишня Югославська республіка називається так само, як одна із грецьких північних провінцій, перешкоджає процесу приєднання Македонії до НАТО і Євросоюзу.

Ще однією перешкодою на шляху інтеграції Македонії в ЄС були заворушення під час парламентських виборів 2008 року, тому успішне проведення президентських виборів розглядалося в країні та за її межами як тест на готовність до приєднання до Євросоюзу.

Нагадаємо, перший тур президентських виборів у Македонії відбувся 23 березня.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь