Переключиться на мобильную версию

Обама закликав прийняти Туреччину у ЄС

Перебуваючи із візитом в Анкарі, президент США Барак Обама підтримав вступ Туреччини у Євросоюз у ролі повноправного члена.

"Входження Туреччини до ЄС розширить та зміцнить Євросоюз", - сказав Обама сьогодні, 6 квітня, виступаючи у турецькому парламенті. Напередодні на неформальному саміті ЄС-США у Празі він також висловився за прийняття Туреччини до Євросоюзу, зазначивши, що це стало б сильним сигналом усьому мусульманському світу.

Однак дана ініціатива Обами не знайшла підтримки у президента Франції Ніколя Саркозі. Він заявив, що завжди був проти вступу Туреччини і залишається на колишній позиції. Французький лідер припустив, що переважна більшість країн ЄС підтримують таку позицію Франції, і в майбутньому Туреччина буде лише привілейованим партнером Європи.

Зазначимо, переговори про вступ Туреччини до ЄС були розпочаті у 2005 році. Європейці неодноразово вимагали від мусульманської країни прискорення демократичних реформ.

Проте, незважаючи на протидію деяких країн, за прогнозами експертів, протягом 10-15 років Анкара може стати повноправним членом Євросоюзу.

Нагадаємо, на останньому саміті НАТО Туреччина виступила проти кандидатури прем'єр-міністра Данії Андерса Фог Расмусена на пост генерального секретаря Північноатлантичного альянсу. Зрештою, влада Туреччини погодилася на запропоновану кандидатуру, отримавши натомість ряд поступок від самого Расмусена, а також від деяких країн.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь