Переключиться на мобильную версию

В Австралії знайдено справжній список Шиндлера

В одній із сіднейських бібліотек в Австралії виявлено оригінальний примірник "списку Шиндлера" - переліку євреїв, врятованих власником фабрики в польському Кракові Оскаром Шиндлером.
Дії родини Шиндлера були маловідомі до 1993 року
Дії родини Шиндлера були маловідомі до 1993 року
obozrevatel.com

Документ знайшли серед наукових праць австралійця Томаса Кеніллі, автора книги Ковчег Шиндлера, за романом якого і був знятий голлівудський фільм Список Шиндлера.

У знайденому списку на тринадцятьох пожовклих листках поіменно згадано 801 особу єврейської національності. Список було видрукувано в останні дні війни - 18 квітня 1945 року Оскаром Шиндлером, який наймав на роботу євреїв, тим самим рятуючи їх від неминучої загибелі. Список лежав між рукописними замітками Томаса Кеніллі і зробленими ним вирізками з німецьких газет.

Ані співробітники бібліотеки, ані книготорговець, в якого 1996 року було куплено ці матеріали, не знали про те, що в паперах загубився відомий список.

Томас Кеніллі отримав цей документ приблизно 30 років тому в книжковому магазині в Лос-Анджелесі з рук Леопольда Пфайферберга, який значиться в списку під номером 173. Саме він переконав романіст написати дивну історію Шиндлера і людей, яких він врятував.

Дії родини Шиндлера були маловідомі до 1993 року, коли фільм Стівена Спілберга вийшов у світ. Ця чорно-біла стрічка отримала сім Оскарів, у тому числі за найкращий фільм, найкращу режисерську роботу і найкращий сценарій.

У фільмі розповідалося про те, як Шиндлер переконав керівника одного з концтаборів, що євреї потрібні йому для роботи на фабриці. Нацисти вважали, що Шиндлер вербує рабів, але насправді він рятував людей, яким глибоко співчував.

***

Після війни, 1949 року, родина Шиндлера переїхала до Аргентини, але 1958 року подружжя розлучилося, і Оскар повернувся до Німеччини, де й помер 1974 року. За його прохання він був похований в Єрусалимі.

У 1999 році німецька родина знайшла валізу з документами Окара Шиндлера і передала їх газеті Stuttgarter Zeitung, яка, опублікувала цитати з безцінноїо документальної спадщини, а потім подарувала папери і фотографії Ізраїлю.

У 2001 році вдова Оскара Шиндлера заявила, що вона наполягає на поверненні до Німеччини валізи з документами її чоловіка.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь