Переключиться на мобильную версию

Обама прибув до Іраку, не оголосивши заздалегідь про візит

Барак Обама несподівано прибув до Іраку, щоб обговорити безпосередньо з командирами і військовослужбовцями ситуацію в регіоні.

Це перший візит Барака Обами в Ірак в якості глави Білого дому. Очікується, що він проведе особисті зустрічі з військовими, однак з керівництвом країни поспілкується лише по телефону. У Білому домі таку ситуацію пояснили погодними умовами, які не дозволяють Обамі провести зустрічі з іракськими лідерами віч-на-віч.
Повідомляється також, що поїздка Обами в Ірак не була анонсована з міркувань безпеки.

Зазначимо, цей візит президента США є завершенням турне, яке включало участь в економічному саміті G20 і ювілейному саміті НАТО, а також дводенного візиту до Туреччини.
Відлітаючи з Туреччини, Обама заявив, що виведення американських військовослужбовців з Іраку повинне бути здійснене "обережно, щоб не призвести до спалаху насильства".

Нагадаємо, в лютому глава Білого дому заявив, що більшість з 140 тисяч військовослужбовців, що знаходяться на території Іраку, повернуться додому вже протягом року. При цьому він повідомив, що керівництво США планує подвоїти кількість дислокованих в Афганістані американських військовослужбовців з 36 тисяч до 60 тисяч протягом півтора років.

Як повідомлялося, американська армія має право перебувати на іракської території на законній підставі до 2011 року. Крім того, цього літа Ірак повинна покинути переважна більшість британських військових, що знаходяться там.

Зараз в операціях на території Іраку беруть участь військові з понад 20 країн світу, що входять до складу коаліційних сил.

За матеріалами: РІА Новости, Интерфакс, Reuters

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь