Переключиться на мобильную версию

Іракський журналіст, який кинувся в Буша черевики, відсидить втричі менше

Термін тюремного ув'язнення, до якого був засуджений іракський журналістові Мунтазеру аз-Зейді, який кинувся в грудні минулого року черевики у Джорджа Буша, було скорочено з трьох років до одного року.
Аз-Зейді скоротили термін ув'язнення до року
Аз-Зейді скоротили термін ув'язнення до року
newsru.co.il

Про це повідомило сьогодні, 7 квітня, агентство France Presse з посиланням на адвокатів Аз-Зейді.

Нагадаємо, що 12 березня цього року Центральний кримінальний суд Іраку засудив аз-Зейді до трьох років позбавлення волі, кваліфіковано його вчинок як напад на лідера іноземної держави під час офіційного візиту.

Іракський репортер швирнул в Буша черевики
заявили, що мають намір подати апеляцію на вирок суду і вимагати звільнення їх підзахисного. 

У підсумку, суд Іраку задовольнив прохання адвокатів журналіста, зменшив термін тюремного ув'язнення журналіста з трьох років до одного року.

Інцидент, який приніс аз-Зейді світову популярність, стався 14 грудня 2008 року в Багдаді під час спільної прес-конференції Джорджа Буша і прем'єр-міністра Іраку Нурі аль-Малікі. Присутній на ній 29-річний журналіст запустив у Буша один за іншим свої черевики зі словами: "Це тобі прощальний поцілунок, собака ... від вдів, сиріт і всіх убитих в Іраку".

Між тим, в день, коли іракському журналістові, скоротили термін позбавлення волі, ще один журналіст - в Індії - також кинув черевик у політика, міністра внутрішніх справ країн Паланіаппана Чідамбарама.

Кореспондент впливової індійської газети Дайнік Джагран Джарнаіл Сингх, сікх за походженням, кинув у Чідамбарама черевик на прес-конференції в Нью-Делі, обурилися реакцією міністра на своє питання.

Сингх запитав главу МВС, чому слідство не знайшло складу злочину в діях політика з правлячої партії Індійський національний конгрес Джагдіша Тайтлера, якого звинувачували в підбурюванні натовпу до антісікхського погрому в 1984 році в Делі. Їх жертвами стали близько трьох тисяч представників цієї релігійної групи.
Чідамбарам відповів, що слідчі органи діють незалежно від уряду, а давати оцінку їх роботі повинен суд. Відповідь міністра не задовольнила Сингх, і з криком "я протестую" він кинув у главу МВС кросівок.

Чідамбарам попросив вивести журналіста. Охоронці вивели Сингха із штаб-квартири, де проходила зустріч з пресою, і передали журналіста поліції.

Сингх визнав, що був не правий, але проблема, на його думку, заслуговує рішучих дій. Поліція невдовзі відпустила журналіста. "Його не карали, він був просто відпущений", заявив представник поліції Нью-Делі.

 

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь