Переключиться на мобильную версию

Землетрус в Італії: кількість загиблих зросла до 235 чоловік

Кількість загиблих в результаті землетрусу в центрі Італії зросла до 235 чоловік.
Триває розбір завалів, які спричинив руйнівний землетрус
Триває розбір завалів, які спричинив руйнівний землетрус
pictures.reuters.com

Такі останні дані розповсюдив координаційний центр рятувальників.

Триває розбір завалів, які спричинив руйнівний землетрус, що стався вночі в понеділок, 6 квітня, в районі адміністративного центру області Абруццо міста Аквіла.

У вівторок увечері, 7 квітня, там відбувся ще один сильний поштовх, який трохи поступається за силою основному удару стихії. Його магнітуда склала 5.3. Він спричинив додаткові руйнування.

Італійська пожежна служба спростувала інформацію про загибель людини в результаті нового сильного підземного поштовху. Після ретельного вивчення місця обвалу будівлі пожежні тіла не виявили.

На думку експертів, в центрі Італії можуть повторитися підземні поштовхи, в тому числі сильні. "Якщо останній поштовх є ознакою рухливості земної кори, самостійним, а не повторним явищем, то це може бути попередженням про подальші землетруси, в тому числі ще потужніші", - розповів в інтерв'ю агентству ANSA сейсмолог-вулканолог Джузеппе Луонго з Університету Неаполя.  

Напівзруйнованим будівлям міста новий удар стихії завдав ще більшої шкоди. Обвалились середньовічна стіна і церква Святих душ в центрі Аквіли.   

Стихія, яка зруйнувала багато історичних пам’яток в Абруццо, позначилася і на стародавніх пам'ятках Рима, проте цей збиток можна вважати незначним. Як кажуть спеціалісти і археологи, античні пам'ятки - римські арки, колони, амфітеатри, включаючи Колізей, завдяки "гнучкості матеріалів, які використовувалися для їх будівництва", цілком стійкі. В давнину і ранньому Середньовіччі Рим страждав від землетрусів у 443, 484, 508, 801 і 1091 роках.

Під час одного з них значно постраждав Колізей. Останній потужний поштовх безпосередньо в римському регіоні був зареєстрований в 1349 році, після чого очевидна геологічна активність у цій зоні припинилася, однак Рим постраждав від землетрусу 1703 року, який стався, як раз в Абруццо.   

Незважаючи на те, що італійська влада відхилила допомогу інших держав у ліквідації наслідків землетрусу, в Абруццо на добровільних засадах прибули кілька десятків французьких рятувальників з необхідним обладнанням для пошуку людей під завалами.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь