Переключиться на мобильную версию

Завтра в Чехії буде призначено прем'єра

Завтра, 9 квітня, президент Чехії Вацлав Клаус призначить новим прем'єр-міністром країни Яна Фішера, який раніше очолював Чеське статистичне управління.
Вацлав Клаус задоволений політичною угодою
Вацлав Клаус задоволений політичною угодою
gdb.rferl.org

Домовленість щодо його кандидатури була досягнута ще в неділю. Лідери чотирьох політичних партій Чехії погодилися на те, щоб Фішер очолював тимчасовий уряд аж до проведення в країні дострокових виборів 9-10 жовтня цього року. 

Сьогодні про це був проінформований президент Чехії Вацлав Клаус. Він висловив задоволення політичною угодою і повідомив, що в четвер призначить Фішера головою уряду. При цьому Клаус назвав майбутнього прем'єра людиною розумною. 

Новий прем'єр буде спиратися на підтримку провідних партій країни - Громадянської демократичної партії, яку очолює Тополанек, та Чеської соціал-демократичної партії (ЧСДП). Водночас очікується, що новий уряд буде складатися переважно з безпартійних. 

Зазначимо, сам Фішер нині також є безпартійним, хоча в 1980-1989 роках був членом комуністичної партії Чехословаччини. З 2003 року він є головою Чеського статистичного управління. 

Як відомо, політична ситуація в Чехії загострилася після того, як парламент країни висловив недовіру уряду Міреку Тополанеку. Опозиція тоді звинуватила кабінет в бездіяльності в умовах світової економічної кризи. 

Ситуація ускладнюється тим, що Чехія нині головує в Євросоюзі і передасть повноваження наступній країні лише влітку цього року.


Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь