Переключиться на мобильную версию

Молдавська опозиція вимагає відставки президента і заборони компартії

Молдовські демонстранти, які третій день проводять акції протесту в Кишиневі, виступили з вимогою про відставку президента країни Володимира Вороніна і заборону комуністичної партії.
Молдавська опозиція вимагає відставки президента і заборони компартії
Молдавська опозиція вимагає відставки президента і заборони компартії
AP

Ці вимоги містяться в заяві маніфестантів, поширеній сьогодні, 8 квітня, в Кишиневі. Опозиція вважає, що главу держави необхідно відправити у відставку і судити згідно з молдавською конституцією. Компартію ж необхідно заборонити на законодавчому рівні. 

Тим часом Генеральна прокуратура Молдови вже порушила кримінальну справу за статтею спроба повалення влади, здійснення державного перевороту і узурпація влади. Зі слів генпрокурора країни Валерія Гурбулі, кримінальну справу порушено і слідчі органи працюють. 

Він зазначив, що будуть визначені організатори заворушень і ступінь вини кожного. "В залежності від цього, конкретні люди можуть бути притягнуті до відповідальності за цією статтею, яка передбачає позбавлення волі строком до 25 років", - додав Гурбуля. 
  
Президент Молдови Володимир Воронін, у свою чергу, назвав прізвище людини, яка, на його думку, спонсорувала заворушення в Кишиневі. "Ми знаємо цих спонсорів, деякі з них, як Габріель Статі, побоюючись відповідальності, вже покинули територію Молдови. На трьох броньованих автомобілях, у супроводі десяти охоронців", - заявив Воронін. 

Нагадаємо, раніше у МВС Молдови повідомили про затримання близько 200 ініціаторів і учасників акцій протесту, які вже третій день відбуваються в столиці країни. 

Люди, незадоволені результатами виборів, на яких перемогли комуністи, захопили будівлі парламенту і адміністрації президента Молдови. У ніч на середу поліція знову взяла під контроль урядові будівлі, однак мітинги в Кишиневі продовжилися. 

Як повідомлялося, учасники мітингу протесту в Кишиневі сьогодні вимагали від влади надати їм можливість звернутися в прямому теле- та радіоефірі до населення Молдови. Маніфестанти збиралися закликати всіх молдаван приєднуватися до акцій протесту, які тривають вже третій день.


Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь