Переключиться на мобильную версию

Сили НАТО залишаться в Іраку до серпня

Іракський уряд підписав угоду з НАТО, згідно з якою Північноатлантичний альянс закріпив за собою право залишатися в Іраку до 31 липня цього року.

Військові інструктори НАТО продовжать підготовку іракських сил безпеки, чим вони займаються з 2004 року.

Угоду підписав генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер, який знаходиться в Багдаді з візитом. Згодом він обговорив з прем'єр-міністром Іраку Нурі аль-Малікі різні аспекти співпраці між альянсом та іракським урядом.

У ході зустрічі Схеффер, який залишає незабаром свій пост, підкреслив, що НАТО не бере участь в Іраку у бойових операціях.

Раніше повідомлялося, що 31 березня Великобританія почала офіційне виведення військ з Іраку. Більшу частину 4-тисячного британського контингенту буде виведено з Іраку до 31 травня. В країні залишиться близько 400 штабних військовослужбовців та інструкторів.

Вашингтон планує до кінця вересня вивести з Іраку 12 тисяч військовослужбовців. Водночас, президент США Барак Обама на початку лютого заявляв, що більшість із 140 тисяч військовослужбовців, яких розформовано на території Іраку, повернуться додому вже протягом року.

Згідно із ухваленою у грудні минулого року новою угодою з надання мандату на перебування іноземних військ на території Іраку, американська армія отримала право перебувати на іракській території на законній підставі до 2011 року.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь