Переключиться на мобильную версию

ЦРУ оголосив про закриття секретних в'язниць

Директор Центрального розвідувального управління США (ЦРУ) Леон Панетта оголосив про закриття секретних в'язниць, що існували для утримання і допитів підозрюваних у тероризмі.
ЦРУ оголосив про закриття секретних в'язниць
svobodanews.ru

Як йдеться в оприлюдненому у четвер, 9 квітня, американськими ЗМІ листі Панетти до співробітників ЦРУ, "ЦРУ більше не використовує в'язниці, що знаходяться в засекречених зонах, і запропонувало план скасування існуючих зон. Я розпорядився, щоб співробітники управління зайнялися процесом списування, а також дав розпорядження простежити, щоб контракти по забезпеченню безпеки цих зон були розірвані належним чином".

Інформація про рішення керівництва ЦРУ закрити секретні в'язниці стало черговим етапом реалізації програми президента США Барака Обами.

В останні роки в американській пресі активно циркулювали чутки про те, що в американських в'язницях "альтернативні" способи допитів нерідко оберталися тортурами ув'язнених. Ці чутки підтверджували колишні в'язні, зокрема, передані Великобританії колишні в'язні військової бази Гуантанамо на Кубі.

Як повідомлялося, 6 лютого Леон Панетта пообіцяв покласти край практиці вивезення ув'язнених у в'язниці за кордон та використання тортур під час допитів.

22 січня Барак Обама підписав указ про закриття протягом року в'язниці для підозрюваних у тероризмі на американській військовій базі Гуантанамо на Кубі.

******

Секретні в'язниці, розташовані на території Європи та Близького Сходу, були створені за розпорядженням Джорджа Буша незабаром після атаки терористів на будівлю Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку 11 вересня 2001 року.

Вперше інформація про них з'явилася в середині 2005 року. Її розповсюджувачі - правозахисні організації - підкреслювали, що саме існування таких в'язниць, де утримуються викрадені агентами ЦРУ підозрювані у терористичній діяльності, вже є грубим порушенням норм міжнародного права. Крім того, для одержання свідчень у цих в'язницях застосовувалися катування.

Наприкінці 2006 року Генеральна асамблея ООН прийняла "Міжнародну конвенцію щодо захисту всіх громадян від насильницьких викрадень", що забороняє секретні в'язниці. Для розслідування ситуації з тюрмами ЦРУ в Європі при Європарламенті була створена спеціальна комісія.

За даними на літо 2008 року, в секретних в'язницях США містилося близько 26 тисяч осіб.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь