Переключиться на мобильную версию

Воронін знайшов відповідальних за погроми в Кишиневі

Президент Молдови Володимир Воронін заявив, що відповідальність за нещодавні погроми в Кишиневі несуть політичні партії.

"Відповідальність за те, що трапилося в центрі Кишинева в першу чергу несуть політичні партії, які поставили під сумнів не тільки самі підсумки парламентських виборів, але й висновок всього корпусу міжнародних спостерігачів", - сказав глава держави сьогодні, 10 квітня.

При цьому він знову назвав цю подію в Молдові спробою державного перевороту. "Вся сума фактів свідчить про те, що події, що відбуваються, до виборів не мають відношення. 6-7 квітня в Республіці Молдова було здійснено спробу державного перевороту, спрямованого як проти існуючої влади, так і проти самих демократичних інститутів Республіки Молдова, проти європейських цінностей і стандартів ", - додав Воронін.

Він також припустив, що в підготовці акцій протесту брали участь кримінальні структури. "В організації на різних рівнях відповідальності і з різним ступенем скоординованості брали участь як лідери трьох опозиційних політичних партій, так і представники інших структур, включаючи кримінальні", - сказав молдовський президент.

  Кишинівська весна

Зазначимо, сьогодні в Кишиневі затримали громадянина Румунії, якого підозрюють в причетності до організації масових заворушень. За інформацією генпрокуратури, під час обшуку в нього було знайдено карти Кишинева, фотографії адміністративних будівель та пляшки із запальною сумішшю.

Президент країни закликав ретельно розслідувати участь румунських громадян в підготовці акцій протесту. За словами Вороніна, ця участь "включає в себе наступні напрямки: політичне консультування всіх трьох опозиційних партій посольством Румунії на всіх етапах передвиборчої кампанії, організація великих груп студентської молоді та часткове їх перекидання в Республіку Молдова для участі у вуличних акціях" тощо.

Крім того, Воронін закликав Євросоюз звернути увагу на ситуацію в молдовсько-румунських відносинах. За його словами, молдовсько-румунські проблеми не повинні бути фактором поверхневих геополітичних інтерпретацій, а повинні нарешті стати предметом серйозної оцінки з боку країн-членів ЄС.

Нагадаємо, сьогодні близько тисячі людей, незадоволених результатами парламентських виборів, зібралися в Кишиневі на акцію протесту.

Раніше в мітингах взяли участь десятки тисяч жителів Молдови. Вони вимагали заборонити комуністичну партію, провести нові вибори і відправити у відставку президента Вороніна.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь