Переключиться на мобильную версию

Американський суд відмовив Дем’янюку в проханні залишитися в США

Апеляційна рада з імміграційних справ штату Вірджинія відхилила останнє прохання Івана Дем'янюка, якого звинувачують у знищенні 29 тис. євреїв, про те, щоб залишитися в США.
Американський суд відмовив Дем’янюку в проханні залишитися у США
Американський суд відмовив Дем’янюку в проханні залишитися у США
klerk.ru

Раніше 89-річний обвинувачений подав апеляцію на рішення депортувати його до Німеччини, заявивши, що, з огляду на його поганий стан здоров'я, депортація буде рівносильна тортурам.

Процедура його екстрадиції кілька разів переривалася, однак тепер влада заявляє, що Дем'янюка буде вислано до Німеччини найближчим часом. Там на нього чекає судовий процес, на якому буде розглянута версія мюнхенської прокуратури про його злочини часів Другої світової війни.

Дем'янюка, який служив урядником в концтаборах Собібор і Треблінка, підозрюють у безпосередній участі у знищенні, щонайменше, 29 тисяч ув'язнених.

Сам підозрюваний просив не висилати його з США, тому що за межами цієї країни його б піддали тортурам. Тим не менше, процедура екстрадиції до Німеччини почалася 25 березня.

***

Після війни, в 1950-х роках Дем'янюк емігрував до США, де змінив ім'я Іван на Джон. У 1986 році його екстрадували в Ізраїль. Там його засудили до довічного ув'язнення за причетність до загибелі євреїв в концтаборі Треблінка (розташований у Польщі), однак у 1993 році Верховний суд Ізраїлю скасував вирок Дем'янюка за недостатністю доказів.

Виправданий Дем'янюк повернувся до США, однак у 2002 році його позбавили американського громадянства за те, що він приховував зв'язок із нацистами.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь