Переключиться на мобильную версию

Північна Корея відновлює ядерну програму у відповідь на осуд Радбезу ООН

Північна Корея у вівторок, 14 квітня, оголосила, що вийде з шестисторонніх переговорів і заявила про намір відновити свою ядерну програму.

Про це повідомляє агентство AFP із посиланням на офіційне північнокорейське агентство ЦТАК.

"Ми більше не потребуємо шестисторонніх переговорів (щодо ядерного роззброєння). Ми ніколи знову не приймемо участі в таких переговорах і не будемо зв'язаними ніякою угодою, яку досягнуто на цих переговорах", - наводить ЦТАК заяву МЗС Північної Кореї у відповідь на осуд РБ ООН запуску північнокорейської ракети 5 квітня.

Таким чином, Північна Корея офіційно виходить з шестисторонніх переговорів за участю Росії, США, КНР, Японії та Південної Кореї, які розпочато у 2003 році у зв'язку з початком ядерних випробувань КНДР.

Одним із підсумків переговорів стало те, що КНДР не тільки "заморозила" свою ядерну програму, але й приступила до демонтажу реактора в експериментальному центрі в Йонбені (у 100 кілометрах на північ від Пхеньяну).

Однак, зараз Пхеньян має намір відновити роботи на своєму ядерному об'єкті. Представник МЗС КНДР, слова якого приводить південнокорейське агентство Ренхап, заявив, що Північна Корея має намір зайнятися будівництвом атомної електростанції з легководяними реакторами, які не використовуються для отримання збройного плутонію.

Нагадаємо, 5 квітня о 5:32 за київським часом Північна Корея здійснила запуск ракети, що за офіційною версією повинна була вивести супутник на орбіту Землі. Через деякий час Центральне телеграфне агентство Кореї повідомило про успішне виведення на орбіту північнокорейського супутника.

Японія, США та Південна Корея запідозрили, що КНДР таким чином випробувала балістичну ракету Тхепходонг-2. Російські військові не виявили на орбіті північнокорейський супутник, а Пентагон заявив, що ракета разом із корисним вантажем затонула в океані.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь