Переключиться на мобильную версию

Пакистан ввів закони шаріату в прикордонних провінціях

Президент Пакистану Асіф Алі Зардарі підписав законопроект, згідно з яким закони шаріату будуть введені в долині Сват.

Президент пішов на цей крок після того, як парламент країни прийняв резолюцію, в якій закликав його виконати обіцянки, дані керівництву руху Талібан.

Ще в лютому в обмін на припинення збройних дій талібів у цій провінції їм було обіцяно введення законів шаріату.

Західні союзники Пакистану, які підтримують президента Зардарі, піддали критиці подібну угоду, і тому президент відкладав її здійснення.

Законопроект, який вводить шаріатські суди у провінції Малаканд, в яку входить шість північно-західних районів, а також долину Сват, був направлений в парламент для обговорення в понеділок. Тепер закон вступив в силу.

Між тим представник Талібану заявив, що ті члени парламенту, які голосували проти законопроекту, будуть вважатися віровідступниками. У деяких районах Пакистану таке звинувачення рівнозначне смертному вироку.

Долина Сват знаходиться в основному під контролем талібів. Шаріатські суди стали діяти в цьому районі в березні цього року, і багато місцевих жителі вітають їх появу, вбачаючи в них ефективну форму правосуддя.

У США заявили, що ісламські фундаменталісти в долині Сват є загальною загрозою для Пакистану, Індії та США. Вашингтон раніше критикував Пакистан через угоду з екстремістами, заявляючи, що це дозволить їм перегрупуватися і озброїтися.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь