Переключиться на мобильную версию

КНДР висилає інспекторів МАГАТЕ і припиняє моніторинг на ядерному реакторі

Сьогодні, 14 квітня, Північна Корея заявила про те, що висилає з країни інспекторів МАГАТЕ і припиняє діяльність місії ООН з моніторингу на ядерному реакторі в Йонбені.
КНДР висилає інспекторів МАГАТЕ і припиняє моніторинг на ядерному реакторі
КНДР висилає інспекторів МАГАТЕ і припиняє моніторинг на ядерному реакторі
korrespondent.net/world/805409

Про таке рішення влади КНДР повідомили у Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ). Воно відбулося відразу  після того, як Пхеньян заявив про намір вийти із складу шестисторонніх переговорів з припинення своєї національної ядерної програми.

Зазначимо, напередодні Рада безпеки ООН на офіційному засіданні засудила запуск КНДР ракети з супутником зв’язку. Члени Ради безпеки вказали на те, що своїми діями Пхеньян порушив розпорядження, встановлені резолюцією ООН 1718, яка забороняє Північній Кореї будь-яку діяльність, пов’язану з балістичними ракетами. У документі також міститься вимога до КНДР більше не здійснювати подібних запусків.

Як відомо, спостерігачі ООН були допущені на ядерний реактор в Йонбені у жовтні минулого року - після того, як Вашингтон виключив країну зі списку держав, що підтримують тероризм. Тоді на об’єкті символічно було підірвано охолоджуючу башту.

Проте переговори зайшли у глухий кут після того, як США і КНДР не домовилися про способи перевірки представленого Пхеньяном списку його ядерних програм, а Японія і Південна Корея відмовилися від виконання своїх зобов’язань із постачання північним корейцям палива для звичайних електростанцій взамін на відмову від ядерної програми.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь