Узбекистан відмовився від участі у засіданні ради глав МЗС країн-учасниць ОДКБ

Узбекистан відмовився від участі у засіданні ради глав МЗС країн-учасниць ОДКБ
gov.uz

"Міністерство закордонних справ Республіки Узбекистан повідомило, що не бачить доцільності своєї участі у роботі засідання СМІД ОДКБ", - повідомило у середу, 15 квітня, військово-дипломатичне джерело у Москві.

Нагадаємо, 4 лютого у Кремлі за підсумками зустрічі лідерів ОДКБ було підписано угоду про створення колективних сил оперативного реагування (КСОР).

Як передбачає договір, колективні сили використовуватимуться для відображення військової агресії, проведення спеціальних операцій по боротьбі з міжнародним тероризмом та екстремізмом, транснаціональною організованою злочинністю, наркотрафіком, а також для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Після підписання договору російський президент Дмитро Медведєв заявив, що створювані сили оперативного реагування ОДКБ з бойового потенціалу будуть не гірші, ніж аналогічні структури НАТО.

Однак уже через деякий час російські ЗМІ повідомили, що Білорусь відмовляється надсилати війська за межі своїх кордонів у зв'язку із вимогами ОДКБ, що викликало сильне невдоволення Москви.

***

Організація Договору про колективну безпеку (ОДКБ) - військово-політичний союз, створений колишніми радянськими республіками на основі Договору про колективну безпеку, підписаного 15 травня 1992 року. Договір продовжується автоматично кожні п'ять років.

Нині у системі колективної безпеки існують три регіональні військові угруповання: російсько-білоруське, російсько-вірменське та центральноазіатське. Раніше повідомлялося, що колективні сили будуть дислоковані на постійній основі у Росії і їм надаватимуть військові підрозділи країн ОДКБ.


Не пропусти другие интересные статьи, подпишись:
Мы в социальных сетях
x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK