Переключиться на мобильную версию

Воронін заявив, що "агресивний румунізм" загрожує Україні

Президент Молдови Володимир Воронін вважає, що просування "фундаменталістського і агресивного румунізму" загрожує територіальній цілісності України.

"Просування фундаменталістського і агресивного румунізму, як і дії щодо політичної дестабілізації Молдови, тільки підживлюють придністровський сепаратизм, виправдовуючи його застереження про існування неминучої загрози, що виходить з боку Румунії", - заявив Воронін у своєму телезверненні до нації.

"Саме тому всі ті, хто відкрито надихає неповнолітніх громадян моєї країни фантастичними сценаріями про відтворення Великої Румунії, в першу чергу підривають регіональну стабільність. Не кажучи вже про те, що провокаційні дії під прикриттям патріотизму завдають безсумнівних збитків і національним інтересам України, і її територіальній цілісності, підштовхуючи, таким чином, весь регіон до загрози небезпечної балканізації", - заявив президент Молдови.

Воронін однозначно заявив, що "моя країна бажає розвивати добрі та міцні відносини дружби і співпраці з Румунією".

"Але ми маємо право вимагати від бухарестської влади ставитися до нас з повагою і чесно, як до суверенної держави, як до народу, який живе за законами своєї країни без зовнішнього втручання, розвиваючи демократію в європейському дусі та згідно із міжнародними нормами та міжнародною практикою" , - підкреслив лідер Молдови.

На його думку, "в нинішніх умовах найкращим доказом європейських прагнень Румунії, її щирої поваги до молдовської державності стане підписання Базового політичного договору між нашими країнами і підписання договору про кордон".

"Але ще більшим внеском Румунії в розвиток європейської перспективи для Молдови стала б активізація зусиль Румунії в рамках Євросоюзу із надання громадянам Молдови права на вільне переміщення", - підкреслив Воронін.

Раніше Воронін заявляв, що в Молдові було зроблено спробу провести операцію за типом кольорових революцій. За його словами, погромом в Кишиневі керували громадяни Сербії і Румунії.

За матеріалами: Новости-Молдова

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь