Переключиться на мобильную версию

У США опубліковані документи катування, які застосували співробітники ЦРУ

Президент США Барак Обама захищає рішення міністерства юстиції оприлюднити секретні документи про застосовувалися при попередній адміністрації катувань стосовно підозрюваних у тероризмі.
Обама захищає рішення розкрити дані про катування, які застосували при Бушу
Обама захищає рішення розкрити дані про катування, які застосували при Бушу
АР

У четвер, 16 квітня, Мінюст США оприлюднив зміст чотирьох розпоряджень управління юридичних консультацій, в яких у якості допустимих заходів, зокрема, називаються допити із застосуванням водних тортур, а також утримання підозрюваних у тероризмі в карцерах, які сковують рух.

За словами президента США, незважаючи на те, що зміст багатьох документів спецслужб слід зберігати в таємниці в інтересах безпеки, дані документи необхідно було оприлюднити.

Разом з тим, Обама наголосив, що, приймаючи це рішення, він зовсім не ставив собі за мету очорнити свого попередника.

Як йдеться в заяві президента, "по-перше, техніки допиту, описані в цих розпорядженнях, вже отримали широке висвітлення в ЗМІ. По-друге, попередня адміністрація публічно визнала, що деяка подібна практика, описана в документах, мала місце. По-третє, своїм указом я поклав цим технікам кінець ".

Разом з тим, президент натякнув, що адміністрація Джорджа Буша прийняла в свій час невірне рішення.

За словами Обами, "така життєздатна демократія, як наша, має відкинути невірний вибір між інтересами безпеки і нашими ідеалами, і саме тому ці методи допиту вже залишилися в минулому".

Крім того, Обама наголосив, що "оприлюднивши нотатки з інформацією про техніки допитів, ми маємо намір зробити все для того, щоб ті, хто виконував свої обов'язки, спираючись на розпорядження міністерства юстиції, не піддаватимуться переслідуванням".

За словами Обами, ці співробітники виконували накази і діяли в інтересах національної безпеки США. "У нашій історії була темна і хвороблива голова, - зазначив Обама. - Але в часи великих випробувань і тривожних розбіжностей ми нічого не виграємо, розтрачуючи свій час і сили на пошуки винних у минулому".

Повідомляється, що високопоставлені співробітники ЦРУ намагалися домогтися, щоб ці документи були опубліковані з купюрами. Вони висловлювали побоювання, що оприлюднення повного тексту інструкцій може призвести до судового переслідування агентів.

Публікація документів явилась результатом офіційного запиту групи правозахисників із Американського союзу захисту громадянських свобод.

Правозахисники, у свою чергу, заявили, що будь-які спроби вилучити фрагменти тексту документів зіпсували б імідж Обами, який робить акцент на прозорості своєї адміністрації.

Нагадаємо, в перший же тиждень на посаді президент Обама підписав постанову, яка офіційно оголошує поза законом будь-яке використання тортур при проведенні допитів співробітниками ЦРУ. Співробітникам спецслужб наказано користуватися інструкціями, розробленими для військовослужбовців США.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь