Переключиться на мобильную версию

У Росії вимагають ввести другу державну мову

Татарські громадські організації почали збір підписів на підтримку надання татарській мові статусу другої державної мови РФ.
Татарській мові вимагають статусу другої державної
Татарській мові вимагають статусу другої державної
АР

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу Всесвітнього конгресу татар, у рамках акції Мін татарча сойлешем! -Я розмовляю татарською!

Як стало відомо, акція відбувається у Татарстані.

Також повідомляється, про те, що лідери татарської молоді планують виступити із законодавчою ініціативою надання татарській мові другої державної в Росії.

За словами голови бюро Всесвітнього форуму татарської молоді Руслана Айсіна, зараз триває збір підписів по всій Росії під зверненням, яке пропонує офіційно визнати татарський мову другою державною мовою в Росії.

Він повідомив, що у рамках акції Мін татарча сойлешем!, Вирішено прийняти програму під назвою татарська мова - мова світу і матері. Ця програма націлена на те, щоб підвищити статус татарської мови на федеральному рівні.

Як повідомляється, ідея надання татарській мові статусу другої федерального мови в Росії ініціатори обґрунтовують тим, що татари це друга за чисельністю нація у Росії, один з народів, які утворюють Росію.

Зокрема, відомо, що в Росії працює велика кількість громадян тюркських держав, культурна адаптація яких викликає складнощо у російської влади.

"Особливий статус татарської мови в тюрко-мусульманському співтоваристві Росії, її інтегруюча роль може виявитися дуже корисною для ефективної внутрішньої і зовнішньої політики Росії. У зв'язку з цим надання татарській мові статусу державної Росії виглядає абсолютно своєчасним і правильним рішенням", - вважають представники Світового конгресу татар.

Нагадаємо, зараз у Татарстані, де частка татарського населення перевищує 50%, татарська мова має особливий статус.
Згідно із результатами Всеросійської перепису населення 2002 року приблизно 4% росіян є татарами.

Згідно з договором, укладеним між федеральною владою Росії і владою республіки в 2007 році, до паспортів жителів регіону додається вкладиш татарською мовою. Знання цієї мови є обов'язковим для кандидатів у президенти Татарстану.

Нагадаємо, 15 квітня повідомлялося, що татарські громадські організації почали збір підписів на підтримку присвоєння татарській мові статусу другої державної мови РФ.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь