Переключиться на мобильную версию

Конференція ООН по расизму обернулася скандалом

Виступ іранського президента Махмуда Ахмадініджада на оглядовій конференції ООН по расизму, відкритій у понеділок, 20 квітня, в Женеві, закінчився скандалом.
Виступ Ахмадінеджада обурив делегатів женевської конференції
Виступ Ахмадінеджада обурив делегатів женевської конференції
АР

Як повідомляє радіостанція Эхо Москвы, на початку виступу президента Ірану в Женеві три чоловіки в перуках клоунів намагалися влаштувати в залі засідань ООН акцію протесту - однак, їх вивели із зали, після чого Ажмадінеджад продовжив свій виступ і спровокував хвилю обурення делегатів конференції, назвавши Ізраїль " расистською державою ". Після цих слів представники Європейського союзу покинули залу засідань. Однак, як зазначає інформагентство Reuters, антиізраїльські коментарі іранського лідера зустріли оплесками деякі делегацій, які залишилися у залі.

Нагадаємо, що ще до початку конференції ООН по расизму низка країн, у тому числі, Ізраїль, Італія, Канада, Австралія, Нідерланди США і Німеччина, оголосили бойкот заходу. Крім того, Ізраїль відкликав свого посла зі Швейцарії.

Своє рішення учасники бойкоту пояснили тим, що підсумковий документ, який планується прийняти на завершення конференції, має "спірний тон".

Як зазначив представник державного департаменту США Роберт Вуд, текст підсумкового документу все ще містить проблемні місця, у яких підтримується обмеження свободи слова та текст попередньої конференції з расизму в місті Дурбан у ПАР у 2001 році, яку також бойкотували США та Ізраїль.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь